| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar iphone 6 si vreau sa stiu daca pot face ultimul update de ios 11.3, cred, nu am mai avut ios, numai Android. Si ceva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| wolfves a răspuns:

Eu pe iPhone 6s pot sa fac update la 11.4 acum. L-am tot amanat de ceva timp.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Să nu-ți iei iPhone la mâna a doua pentru că este blocat în iCloud și cine zice că se poate debloca te minte.
Dacă iei iPhone să fie nou, cu garanție.
Bateria de la iPhone se descarcă foarte repede.
iPhone este cel mai bun la calitatea imaginii, și la stabilitatea aplicațiilor (nu se blochează și nu te scoate din ele; nu îți dă erori).
Dar este cel mai slab la acumulator, este foarte scump, și are memorie interna mică (nu poți să îi pui nici card).

În schimb, mă chinui să descarc bateria de la al meu Xiaomi Redmi Note 5; mă ține 9-10 ore continuu, fără întrerupere. (Are 4000 mAh, 4gb RAM, 64gb memorie interna și pot să îi adaug și card de memorie.
Dar în schimb este extrem de slab la cameră, chiar dacă are pe spate 12+5 și pe față 13.
Nu l-am luat pentru poze, ci pentru ecranul mare, pentru baterie, pentru memoria RAM și pentru cei 64 GB interni.

Telefoanele cu Android poți să le formatezi ca din fabrică, să ștergi conturile din ele si astfel să le poți vinde și să se poată introduce alte conturi.
La iPhone nu se poate face acest lucru. Ai introdus contul de iCloud în el, și acolo a rămas pe veci. Dacă îl iei nou și vei dori sa îl vinzi, îl dai cu tot cu contul tău de iCloud.

| Frank51 a răspuns (pentru anonimg):

Tin sa te contrazic. Contul de icloud se poate scoate cu un simplu log out ca si atunci cand te deloghezi de pe Facebook! Toate pozele si tot ce ai avut pe telefon raman pe cont in icloud si le primesti inapoi pe oricare iphone te conectezi mai apoi, sunt posesor de iphone de 3 ani am avut si 4 si 5s si 6... cauta pe google daca nu ma crezi.

| LPCTSTR a răspuns:

straight face Au... oh
Altul care visează după cărămiduțe scumpe?
Tristuț, ce să zic...

| Yurisa a răspuns:

Problema cu iphone este ca daca nu iti iei telefoanele cu versunile de os mai recente s-ar putea sa nu iti mearga cum trebuie. Bineinteles ca astia de la Apple fac asta pentru bani, iar telefoane precum iphone 5-6 o sa fie bibelou laughing Nu am inteles niciodata obsesia pentru Apple

| Bogdan70001 a răspuns:

Da,fi mandru ca ai dat cel putin 1.000 lei pe o caramida vai mama ei, dar acum poti sa te dai mare la colegi... fara suparare o sa-ti zic direct, daca tu in 2018 iti iei iPhone 6 esti cocalar

| LPCTSTR a răspuns (pentru Bogdan70001):

Am vrut să editez răspunsul de mai sus și să spun exact asta (because memorie, te iubesc).
Well, "ce e scump e și bun", dacă-i iRinichi, logic că părinții au bani și logic că nu strică să te mai și lauzi cu el.
Urăsc Caccle și toate mizeriile produse de ei, you?

| Frank51 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Daca in 2018 inca gandesti asa, ai o problema. De asta exista 20 de marci de telefoane, ca sa alegi ce vrei. Daca omu isi ia telefonul ca sa se dea mare e treaba lui, a cerut doar un sfat.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Frank51):

Pai gandesc cum trebuie, dar n-ai cum sa intelegi.Pai mai omule cum sa dai 1.000 lei (cam atat este iPhone 6 SH) doar ca sa te dai mare, ca alt ceva nu ai ce sa faci cu caramida aia