| Comyasu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar Nokia lumia 520 si din cate am auzit are microsim, de unde fac rost de microsim sau cum fac sa intra simul mare in telefon!

Răspuns Câştigător
| bogboy101 a răspuns:

Faci ca aici:http://einteresant.com/wp-content/uploads/2013/01/template-microsim.pdf sau aici
http://www.iphoneforum.ro/......micro-sim/
eu asa am facut si am tot lumia 520. Funda?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi cu SIM-ul normal la o reprezentanţă a operatorului de telefonie şi ceri să-l schimbe cu unul Micro-SIM!

În funcţie de operatorul de telefonie, e posibil să te coste între 20-30 lei...

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Te duci cu sim-ul tau la un magazin al operatorului tau de telefonie mobila si-ti va taia cartela in schimbul a maxim 15 lei.
O seara buna.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Poti sa iti cumperi tu un micro-sim sau iti poti face din simul actual, un micro-sim. Tot ce trebuie sa faci este sa mergi la acea firma si sa le ceri asta. Ia-ti portofelul la tine!

| 123junior a răspuns:

De duci la un magazin de telefone si zici sa iti faca cartela microsim. Funda

| jojomannnn a răspuns:

Te duci la cosmote, Vodafone, Orange ce ai tu si le ceri microsim cu acelasi numar pe care il ai, te costa 11-12 lei, sau daca nu cauti un gsm si tio taie pe a ta cu 5 lei sau 10 nu stiu. funda?

| KiLlErU21414346 a răspuns:

Te duci la Vodafone si cumperi o cartela cu 5 euro care costa cam 27 de lei si ii o chestie care se rupe

| negru9711 a răspuns:

Hei, nu trebuie decat sa te duci la o reprezentanta a retelei pe care o folosesti si sa le ceri ori sa iti taie SIM-ul ori sa iti dea un microSIM gata taiat. Asta presupune sa iti mute numarul pe alta cartela. La mine la Vodafone a fost gratis.