| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o baterie externa de cel putin 10400 mAh, dar nu stiu ce marca e de calitate. Ma ajutati?

1 răspuns:
| HRemus a răspuns:

Nu capacitatea e importanta (sau cel putin pentru mine). Uita-te sa aiba la iesire amperaj ceva mai mare sa nu stai sa-ti incarci telefonul o zi la baterie... sau poate chiar mai rau (am prieteni patiti). Depinde si pentru ce o cumperi... daca doar pentru telefon, in general cele de pe piata sunt ok, dar pentru unele tablete si pentru majoritatea aparatelor foto/video e absolut necesar un amperaj mare + capacitate.