| MaryCv a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr Samsung A6 Plus 2018.Cat mai multe păreri despre acest telefon va rog!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

M-am uitat la specificații - e tare!

| sierra1 a răspuns:

Nu mi se pare că merită Huawei-ul ăla cu cinci sute în plus:
n-are card, nu e amoled și în plus, se numește Huawei

uite aici cifre, nu vorbe :
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=9157&idPhone2=9156

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie să fii naivă rău de tot sa dai atâția bani pe un telefon cu caracteristici atât de slabe.

| gelu1970 a răspuns:

Cauta de ex Honor 10.
Samsung ce vrei sa cumperi e "nimic" pe lângă acest terminal. E doar un exemplu. Si ca procesor, fluiditate, stocare, Samsung e in urma.
Mai puneți și creierul in funcțiune când vreți să vă cheltuiți banii.

| BigSmokeJunior a răspuns (pentru gelu1970):

De ce esti asa de nepoliticos? Omu a vrut păreri.

| gelu1970 a răspuns (pentru BigSmokeJunior):

Să ii răspunzi onest nu e lipsă de politețe.
Prostie e să ii scrii ceea ce i-ar place ca sa iți dea o fundă care nu folosește pentru nimic.
Ceea ce am scris e adevărat și poate are un moment de "sclipire" și iși dă seama ca vrea să cumpere un telefon ce nu merită banii.
Marea problemă e că in România, majoritatea cumpără telefoanele in rate și modele tip Samsung ieftin e ceea ce oferă companiile de telefonie.
Nu consider nepolitețe răspunsul dat. O seară bună.

| Elynad a răspuns:

Gelu1970 are partial dreptate pentru ca nu toata lumea suporta telefoanele cu breton. Honor 10 este fara doar si poate mai performant si baietii se uita la asta. Fetele apreciaza mai mult eleganta iar in seria A6 sunt telefoane bune si foarte elegante.
Altfel spus, vin si eu cu solutia de compromis intre cele doua: aspect si performanta: https://www.gsmreview.ro/......eri-12534/

| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Depinde pentru ce folosesti telefonul. Daca nu e pentru Gaming atunci e un telefon bun. Are bateria de 3500 mAh, 16mp, 64GB, si multe altele. E un telefon bun. Dar daca cauti de Gaming eu ți-aș recomanda telefonul Samsung Galaxy S9/S9+. Dar daca te uiti pentru ceva mai ieftin iti recomand telefonul ZTE Axon 7+. E ieftin(€100-€200), are 20MP, are 128GB memorie, si baterie de 3400mAh care nu e asa de mult da e acceptabil. Ți-am mai spus, depinde pentru ce il folosesti, e alegerea ta. Daca vrei sa ma mai întrebi ceva contacteaza-ma

| MaryCv explică (pentru BigSmokeJunior):

În principiu îl folosesc pentru uzul de toate zilele.Persoanal nu mă interesează gamingul sub nici o forma.În principiu vreau sa facă poze foarte clare camera frontala /spate, sa tina ceva mai mult bateria și memoria sa fie ceva mai încăpătoare pentru instalarea unor aplicații etc...În rest nu prea mă interesează alte detalii. Dacă ai putea sa mi recomanzi un alt tip de Samsung la un buget de 1500, n-ar fi rau! Mersi

| BigSmokeJunior a răspuns (pentru MaryCv):

Merita bani, chiar daca e putin mai scump. Are 40MP! Are 4000 mAh, 128GB care e memoria internala. Astea sunt niste informati pentru camera de la telefon Triple: 40 MP (f/1.8, 27mm, 1/1.7") + 20 MP B/W (f/1.6, 27mm) + 8 MP (f/2.4, 80mm), OIS, Leica optics, 3x optical zoom, phase detection and laser autofocus, LED flash, check quality, Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama, 2160p@30fps, 1080p@30/60fps, 720p@960fps. E octa-core si are o rezolutie de 1080 x 2240 si multe altele. Astea sunt doar informatiile de baza. Daca ai vreo intrebare, contacteaza ma!