| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 4S sau 5 dar mi-e frica sa nu cumpar un fake.Cum pot sa imi dau seama daca e fake, si care ziceti ca este mai bun 4S sau 5?

Răspuns Câştigător
| RMA a răspuns:

Pai cam asa iti poti da seama daca e fake la iphone nu se da capacul din spate jos clar fake, cartela se introduce doar chestia aceia galbena fakurile am inteles ca au 2 cartele si se da capacul jos, diferenta dintre ele nu sant prea mari varul meu are iphone 5 si eu am 4 diferenta parca e la meniu si parca e mai bun la aplicati si la viteza..parerea mea

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mai bu e ste ala 5 normal.Cum vezi daca nu e fake? Simplu il conectezi la un calculator care are itune pe el instalat si itunul trebuie sa iti recunoasca acel iphone daca este iphone de la Apple.Dca este fake atunci itune nu o sa til vada.Calculatorul il poate vedea ca e normal dar tu cu itune trebuie sa verifici.Deci simplu si nu are cum sa te minta itune.

| Weider a răspuns:

Fake e cand, nu toate merg bine, camera nu se vede asa cum te asteptai, daca merge greu, clar fake.