| Pinkvanilla9 a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr un telefon sub 800 de lei și am găsit Huawei P9 lite mini care e aproximativ 500-600 de lei.L-am ales pe acesta pentru că la specificații am văzut telefoane mult mai scumpe și acesta mi se pare foarte rentabil. Oare merita? Aveți păreri pro și contra? Face poze cat de cat decente? Totuși la 13 Mp ar trebui sa se descurce.

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Sub 800 lei recomand Samsung J5 2017 costa pe Emag 769 lei si e raport calitate pret mult mai bun decat Huawei p9 lite care in opinia mea e foarte prost.
- de asemenea recomand si HTC One a9s care costa doar 650 lei si la banii astia ai 32gb memorie interna, procesor octa core si memorie ram, ce vrei mai mult la banii astia laughing

| Pinkvanilla9 explică (pentru RobertMoon):

Nici nu mai știu ce să cumpăr că m-am gândit și la J5 dapoi mi-o zis mai multi sa nu cumpăr niciodată Samsung jlaughing

| RobertMoon a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

E bun J5 nu stiu cine a comentat aiurea. Eu am avut j5 2016 ca telefon secundar, iar apoi mi-am luat J5 2017 pe care il am si acum si e chiar foarte bun, bateria tine de te plictisesti de mult, nu s-a blocat si n-am avut nicio problema sincer iti zic.

| Pinkvanilla9 explică (pentru RobertMoon):

Îmi poți spune un pic despre camera? Nu cea secundară că nu mă interesează, cealalta principala? Face poze decente?happy

| RobertMoon a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Da, face poze bine. E de 13 mp, filmeaza 1080p 30fps... e chiar super ok + ca camera secundara este tot de 13 si are si blitz laughing, dar cel mai mare plus il are procesorul care nu mi s-a blocat niciodata si instaleaza si aplicatiile super repede, eu am si un iPhone 7 ca telefon principal, dar J5 2017 e chiar super ok pentru banii astia, iar eu niciodata nu am privit cu ochi buni Huawei.

| GdX a răspuns:

Este un telefon foarte bun.

| Tpufan123 a răspuns (pentru GdX):

Dap! E destul de bun! Bine, nu o sa ai performantele maxime de la un mobil dar se descurca foarte bine!

| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda a răspuns:

Aruncă un ochi și la Huawei y7 prime/pro