| July_Bibi_1991 a întrebat:

Vreau sa imi fac abonament(la orice din operatori) sa imi iau un telefon, dar nu stiu daca voi avea bani sa platesc abonamentul in continuare, stie cineva ce as putea sa patesc cel mai rau daca nu mai platesc abonamentul( in afara faptului ca mi-l va inchide)?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Daca nu ai 18 ani, nu poti sa faci un abonament, daca nu ai venit, nu poti sa iti faci un abonament, daca ai 18 -25 ani, platesti o taxa de 100 de lei (la Vodafone) pentru a putea sa faci abonament, cica pentru ca esti tanar si nu au incredere in tine, acei bani se scad pe factura. De obicei se fac pe numele parintilor, iar daca parintii nu mai pot, compania ii dau in judecata si cer despagubiri, care sunt destul de mari. Te sfatuesc ca nu iti faci un abonament daca stii ca nu ai cum sa il platesti, mai bine strangi niste bani, iti iei un telefon la liber si scapi de grija facturii. O seara buna

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai bani acum, ia-ti telefon la liber si iti ramane sa cumperi doar o cartela si apoi sa o reancarci.Atunci cand poti.