| Girly97 a întrebat:

Vreau sa imi fac inainte de sarbatori primul meu abonament la Vodafone si am multe intrebari: pot sa imi pastrez numarul? Cum se face primul abonament? Trebuie sa astept cateva zile pana se migrazeaza cartela la abonament si se poate lua semnalul in aceasta perioada si sa nu fiu capabila sa sun ca la portare?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Portarea se face foarte repede si poti pastra numarul, bineanteles. Nu trebuie sa astepti pana se „migrazeaza" (Doamne, ce cuvant!) cartela.

| Laura a răspuns:

Se migrazează... e de ţinut minte laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| rey a răspuns:

Ia-Te SI Te da cu capu de pereti. Maicamea si varumio aceeasi treaba. 35 milioane, respectiv 53+ avocat. Vodafone. Au terminat abonamentu si dupa vreo 5 ani le-au venit factura. Au platit-o. Cazul meu. Aveam cosmote mi-am facut abonament pentru Nokia x2... Dupa 2 luni l-am pierdut. Nu am putut renunta la abonament. Sunam doar cat aveam minute si Mai sunam acasa PE romtelecom. Oferta era Mai proasta ca PE cartela si plateam cu 20-30 lei Mai mult. Parerea mea, have fun. Ma astept la Cosmo la vreo factura bomba in urmatorii 5-6 ani. Desi am incheiat abonamentu. Nu Ai cum Sa nu platesti. Iti ia CE Ai sau din salar.

| urseyul a răspuns:

Eu am facut asa ceva, portarea imediata, iti pastrez numarul, primul abonament e foarte simplu, o sa iti ceara copie buletin si dupa card bancar daca ai, mie asa mi-au facut