| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un card sd pentru telefon...doar il bag in telefon si pot muta pozele pe el? Am inteles ca trebuie formatat inainte sau ceva de genul, dar nu stiu cum
Am o optiune in setarile telefonului,, criptare card sd"; este acelasi lucru?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu l-am cumparat l-am bagat in telefon si am inceput sa fac poze si filmari. Fara sa-i fac nimic.
Punct.

Răspuns utilizator avertizat
| petreblog173 a răspuns:

Bagi card-ul in telefon si astepti sa iti apara o casuta pe ecranul telefonului in care iti spune sa formatezi, acst lucru nu este necesar, nu ai nevoie mereu de formatare, si ca sa pui poze trebuie sa conectezi telefonul la pc si dai la folder si camera si vei vedea pozele, selectezi toate pozele si dai ctrl+C si faci un folder pe desktop si dai Paste in acel folder CLICK Dreapta si paste!
Sper ca te-am ajutat!
Si daca vrei un card bun la un pret accesibil uite aici cateva oferte: https://goo.gl/RRtW1G