| OaieBlonda a întrebat:

Vreau sa imi iau un iPhone 7 Plus refurbished de pe domo. Si-a mai luat cineva, merita?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu merită nici refurbished nici nou.
E un telefon descatalogat.
Cu banii ce vrei să ii cheltuiești pe o asemenea castană mai bine iți cumperi un terminal nou și actual cu randament mult mai bun și mult mai optimizat.
Posibil să nu poți etala un iphone prostimii din jur, insă vei avea un telefon cu prestații mult mai bune ce o să iți ofere senzația unei investiții bune.
Dacă ești o tipă inteligentă o să pui in cumpănă ceea ce ți-am scris.

| OaieBlonda explică (pentru gelu1970):

Sunt inca in liceu si nu pot sa le cer parintilor mei o suma atat de mare de bani ca sa imi iau ultimul model de telefon happy Banii pe care i-am strans pana acum m-ar ajunge pentru un 7 Plus si sincera sa fiu nu vad care ar fi rostul sa dau 50 de milioane pe un telefon care a aparut recent, cu toate ca ar fi mai performant.

| gelu1970 a răspuns (pentru OaieBlonda):

Nu am scris că trebuie să iți cheltui 50 milioane.
Sunt telefoane mult mai potente și mai actuale decât un iphone vechi.
Scrie de cât dispui.
Care e suma ce vrei să o cheltui pe un telefon?

| OaieBlonda explică (pentru gelu1970):

Nu am de gand sa trec la Samsung, Huawei sau ce firme de telefoane mai exista laughing Ma impac foarte bine cu iPhone ul si chiar si modelele vechi se misca extrem de bine.