| TheAnonimous3037 a întrebat:

Vreau sa imi iau un iPhone X la abonament, dar nu sunt salariat.Eu detin banii care sunt necesari pentru avans si prima plata a abonamentului lunar, dar ceilalti mi-i vor da parintii.Problema este ca doar avansul si prima luna o pot plati la incheierea abonamentului, si eu am auzit ceva de o garantie.As putea sa inchei un abonament platind doar avansul pentru telefon si in rest abonamentul 2 ani?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Fa-l pe numele parintilor.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. In primul rand ca sa poti face un abonament, ai nevoie de varsta minima de 18, si minim 6luni cu contract de munca, cu banca cu care are furnizorul de servicii la care vrei sa iei tu telefonul contract(de obicei ING BANK).
Dupa vei plati un avans, care il poti gasi la ei pe site, dupa platind abonamentul pe 2ani+rata respectiva a telefonului. Nu trebuie sa platesti nici-o garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face abonamentul pe numele tau daca nu esti salariat pentru ca nu ai putea plati (in acte). roaga-ti mama sau tatal sa faca contractul pe unul dintre ei si totul va fi ok.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

De când ce operatorii de telefonie sa fii salariat... Ce sunt bănci?