| denisabuga a întrebat:

Vreau sa imi resetez telefonul la setarile din fabrica. Dar am card si vad ceva acolo cu cheia pentru decriptarea cardului sd. Daca imi resetez telefonul nu o sa mai pot vedea ce am pe card?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu, resetarea telefonului nu afecteaza datele stocate pe card. Eu l-am resetat de multe ori si, de fiecare data, cardul a ramas intact. Nu iti va afecta datele stocate pe el. Totusi, daca vrei sa fii si mai sigura, scoate cardul inainte de a reseta telefonul, iar dupa ce procesul de resetare este incheiat, il poti reintroduce in slotul lui.

| Roman113 a răspuns:

Si mie imi aparea la fel si m-am riscat si i-am dat resetare dar cardul nu a patit nimic! Mi-au ramas toate pe el nu s-a sters nimic puteam sa vad in continuare tot ce am pe card! Adica totul era la fel in legatura cu cardul