| TheCosmin02 a întrebat:

Vreau sa imi rootez telefonul dar nu sunt foarte sigur cum se procedeaza.
cine sia rootat telefonul: imi puteti da un video sau ceva cum v-ati rootat voi telefonul?

5 răspunsuri:
| The16 a răspuns:

Hey! Vreau sa te intreb daca ai mai facut root la telefon si daca ai intampinat probleme dupa aceea. As vrea sa imi fac si eu dar mai intai vreau sa ma consult cu o persoana care a facut asa ceva. Multumesc!

| TheCosmin02 explică (pentru The16):

Da am facut rootul...
prima data am facut pe s3 pentru ca mi-a fost frica sa nu imi stric telefonul si apoi am facut si pe s4(telul care il folosesc acum).
nu am avut probleme sau ceva de genu doar ca exsista un mic risc sa ti se inchide telul si sa ramana asa.
mie nu mi s-a intamplat nimic la niciunu din acele 2tel.
succes, sper sa nu ai nici o problema!

| patriciu4 a răspuns:

Este un program care se numeste One Click Root, e cel mai safe si usor de folosit pentru orice telefon android, pu si simplu dai next next next si urmezi pasii pe care tii spune, cat se poate de simplu...

| TheCosmin02 explică (pentru patriciu4):

Imi dai un link? iti dau funda!

| IuliaAndreea35 a răspuns:

Cauta pe youtube.
E diferit de la un model la altul.
Eu am descarcat un fisief apk, am permis telefonului sa instaleze din surse necunoscute, si l-am rootat.
Mare branza n-am facut, nu stiam ca android kit cat nu permite instalari direct pe cardul sd, deci in memoria externa sad