| SUDSteaua1947 a întrebat:

Vreau sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu un abonament la Vodafone.link mai jos.scrie ca rebuie sa platesc la inceput 115 euro si pe urma pe luna 25 de euro dar mi-a zis mie cineva ca la abonament nou trebuie sa platesc un avans de vreo 400 de lei sau nu stiu ce...cum vine asta? pe langa aia 115 euro care ii arata mai platesc inca 400 de lei? pai il iau la liber asa.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Avansul" pentru telefon la abonament "RED 25" euro/2 ani este de 114, 01€!

Deci, acei 114, 01€ reprezintă 507 lei/RON ( NU 400 lei ) pe care trebuie să-i achiţi în momentul în care semnezi Contractul ).

Toate cele bune.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Cred ca tu vrei sa iti iei si telefon odata cu abonament. Acei 115 euro eu stiu ca trebuie sa platesti prima luna de abonament si telefonul.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

La ce imi arati tu, platesti acei 115 euro si platesti si prima luna de abonament, adica 140 de euro.