| Dany3103 a întrebat:

Vreau sa ma mut de pe abonament pe cartela, dar as vrea sa pastrez numarul, este posibil? (sunt pe Orange)

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Este posibil eu am avut pana in luna decembrie abonament si acum sunt la liber cu acelasi numar de telefon

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil cu condiția să ți se termine abonamentul.

Înainte de a se termina perioada contractuală să mergi la un Orange Shop și să vorbești cu un reprezentant.

Toate cele bune.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Da, se poate, daca sunt respectate cateva conditii de ordin tehnic, dar pentru asta trebuie mai intai sa renunti la abonament. Verifica conditiile contractuale si trimite-ne solicitarea ta cu cel putin 30 de zile inainte de expirarea perioadei contractuale, la numarul de fax 021 203 34 13.
O zi buna,
Orange Helpers

| Dany3103 explică (pentru OrangeHelper):

Problema e ca mai un an de abonament, pot renunta sau trebuie sa astept sa se termine perioada de contract?

| passarisMB a răspuns:

Da merge dar asta numai dupa ce vorbesti cu cei de la departament(in cazul tau Orange)

| EUReKa a răspuns:

Iti inchizi abonamentul, dar cartela cu numarol o sa-ti ramana si o sa se mute la pre-pay, trebuie sa astepti 24 de ore intre termianrea abonamnetului ca sa poti incarca cartela

| ionif a răspuns:

De ce nu ii suni pe cei de la Orange? Poate afli mai mult decat iti poate zice cineva aici.

| cflorin11 a răspuns:

Da merge dar asta numai dupa ce vorbesti cu cei de la departamentul relatii clienti sa vezi daca indeplinesti anumite conditi, si anume sa depasesti perioada contractuala, sa fi cu plata la zi

| padalekilover a răspuns:

Da! colega mea asta a facut.

| MoisaDMD a răspuns:

Da este posibil

| TakeItSlow a răspuns:

Este posibil din cate stiu eu, dar sa fii mai sigur, treci pe la Orange si pune o simpla intrebare!

| marian97bogadan a răspuns:

Da este foarte posibil, am facut si eu asta!