| LunguStefan a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar Samsung galaxy chat b5330, merita sami cumpar, vreau si avantajele si dezavantajele acestui telefon? Dau funda

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

Un avantaj ar fi tastatura full qwerty care te ajuta sa tastezi texte mult mai repede si browsingul rapid pe net cu touchscreen.
O memorie de 4 gb pentru aplicatii/fotografii/muzica etc.
procesor de 850mhz pentru a rule jocurile destul de bine gen temple run-templerun 2-subway surfers... etc jocuri mai mici.
Android ics care poate fi upgradat a jelly bean
2 dezavantaje ar fi o camera cam slabuta de doar 2 mpx. 25 fps
video slab vga calitate proasta
Bateria mi se pare cam mica de doar 1200 mah. ar trebui sa te tina o zi intreaga.
Eu personal nu l-as cumpara cam pe la aceeasi bani mi-as cumpara un Samsung galaxy mini 2

2 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Eu zic ca merita. pentru ca este un telefon ieftin care are putin din toate.

Avantaje:

- procesor de 850 mhz.
- gps
- fidelitatea ecranului tactil
- versiunea buna de android

Dezavantaje:

-camera foto destul de mica de 2mp
-doar 4gb memorie interna

Iti recomand sa intri aici: http://bit.ly/1c057Gz ca sa vezi si parerile celor care au cumparat deja acest telefon!