| RobertAlexandru65 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar Samsung galaxy s4. La eMAG e 2500 lei iar la my tel e 2000 de lei. Persoana care imi cumpara vrea de la my tel fiindca e mai ieftin dar eu nu am incredere in ei. Metoda de plata e urmatoarea: duci banii si omul care lucreaza acolo iti face comanda prin calculator si ziua urmatoare poti ridica (au depozit unde comanda). Cand platesc mi-au spus ca imi dau factura. La ridicarea telefonului, care e sigilat ce mai trebuie sa-mi dea? Dar sunt de incredere ca nu e un fake? Maine ma duc sa dau banii, pana atunci spuneti-mi daca sunt de incredere (la 2000 de lei nu prea cred) dar nu pot fi sigur. Si ce hartii trebuie sa-mi dea?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Factura,garantia si o hartie in care sa specifice ca ai platit suma de 2000 de lei.

| Stoica_Catalin_1983 a răspuns:

Buna seara, stiu ca este veche conversatia dar voi adauga un raspuns. Magazinul MyTel despre care se discuta imi apartine, faptul ca pot oferi un pret mai bun decat alte companii este datorat adaosului redus pe care il practic pentru telefoanele mobile cu precomanda (adica platite in avans). Astfel in formula de calcul pentru pretul produsului nu intervine factorul de risc (devalorizare stoc). De asemenea faptul ca avem o plaja de furnizori indeajuns de diversificata ne ofera posibilitatea achizitionarii la pretul cel mai bun din acel moment. Fiind vorba de un magazin de desfacere, o societate comerciala, nu cred ca se poate sustine ideea ca putem sa disparem intr-o zi in schimbul sumei de 2000 de lei. Mai mult problema este lansata gresit, factura si bonul fiscal aferent se elibereaza in momentul platii nu la ridicarea bunurilor sau se poate opta pentru plata prin virament bancar in contul societatii conform factura. In prezent pe langa punctul de desfacere din Bvd. Basarabia administram si doua shop-uri online IT&C si urmeaza sa inauguram in luna februarie un nou magazin/service in Bucuresti. Regret ca nu am reusit sa va castig increderea si va astept in viitor cu noi solicitari.