| SimpLe21 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un iphone 6, este nou in cutie, dar este furat. Se poate sa fie pe parcurs blocat? Ca mi-a zis un prieten ca daca dau restart la setarile din fabrica o sa-mi fie blocat.

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Daca nu are Setarile de Securitate Configurate Adica Coduri pin Amprenta si etc nu se va bloca dupa Resetarea si Revenirea la Setarile din Fabrica, El Când pleaca din fabrica nu pleaca cu Coduri pin pe ele sau setari de Securitate Configurate. Dar daca doresti un sfat bun inainte de-al cumpara incearca sa dai Resetare si revenirea la Setarile Din Fabrica si vezi daca se va bloca sau nu, doar asa vei afla daca se va bloca sau nu dar din punct dde Vedere Tehnic nu ar fi posibil deoarece el nu pleaca din Fabrica cu Setari de securitate Configurate.