| Andreidita211 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpăr un telefon dar ce sa aleg A8 sau 7... sunt foarte indecis

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ăăăă da, dar S7 este superior de departe lui A8 la partea de cameră foto / video. Și la destule alte aspecte, totuși a fost vârf de gamă al celor de la Samsung. Strict dintre alea două eu aș lua S7 sincer, vorbim de un flagship versus un upper mid ranger. Construcția, eleganța, ecranul, camera foto, calitatea sunetului la mufă etc. totul e peste Samsung A8.

Dacă interesul pentru actualizările software se bazează pe o nevoie specială de-a ta, de genul că ești developer de aplicații și vrei să testezi pe noile versiuni de Android ș.a.m.d, atunci poate da, ar merita. Altfel e fix pix că pe telefonul tău scrie Android 8, 9, 10. În general schimbările sau îmbunătățirile sunt marginale, incrementale, RAR a adus câte ceva cu adevărat nou / revoluționar vreun Android de la o versiune la alta. Gen cum a adus Android 7 split screen. Aia poate a fost ceva care chiar a adus un plus pentru utilizatorul de rând. Altfel sunt chestii pe care nu le vezi și patchurile de securitate contează în esență, plus optimizările aduse de Samsung interfeței lor proprietare aplicate peste Android.

| gelu1970 a răspuns:

Alege altă marcă.
Dacă te roade așa tare sa iți cumperi Samsung cumpără gama scumpă.
In caz contrar....cugetă și caută alt nume.

| User23434 a răspuns:

7 adica S7, sau A7? Daca e S7, clar A8 este mai bun, dar daca e A7 sunt cam la fel. Depinde dintre compararea lor care decizi ca e mai bun, spre exemplu A8 are IP68 iar A7 are 3 camere spate. Trebuie sa inveti sa iei singur decizii, nu ai sa poti intreba tot timpul pe cineva.

| OchiCaprui1997 a răspuns:

A 8 niciodata sa nu alegi ceva mai prost, intotdeauna sa te ridici nu sa te duci in jos

| marius2303 a răspuns:

Decat cele 2, recomand mai degraba mate 20 lite..pretul e aproximativ tot pe acolo, aspectul cu mult superior si calitatea deasemenea...si unpic mai ieftiin ca pe eMAG http://bit.ly/2MSbRhz