| nanson a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon la liber dar nu vreau sa-mi schimb cartela.Cartela este pe abonament. Functioneaza si intr-un telefon la liber?

3 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Orice cartela functioneaza intr-un telefon la liber.
Daca il iei de la o reprezentanta (Orange, Vodafone, Telekom) spune-le sa ti-l decodeze. Au prostul obicei de a-ti da un telefon codat chiar daca e luat la liber.

| DenisIonut01 a răspuns:

Sigur ca da.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că acea cartelă SIM va funcţiona în orice telefon care NU este codat ( telefon "liber de reţea" )!

Toate cele bune!