| Doll_Paty_1996 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg dintre Samsung Galaxy S4 si Iphone 5. Vreau sa stiu care e mai bun si cand spun asta ma refer la urmatoarele aspecte: care rezista mai bine la socuri, care rezista mai mult in timp( care se strica mai usor), la care se descarca mai greu bateria, care are claritate mai buna, care are camere mai performante( ma intereseaza in special cea frontala), care face poze mai clare, care merge mai bine pe internet, care se blocheaza mai greu atunci cand folosesti mai multe aplicatii? In concluzie care rezista mai mult in timp si care face fotografii de mai buna calitate? Vreau parerea unora care le-au incercat pe amandoua, sau macar pe unul dintre ele.

Răspuns Câştigător
| IwantANoriginalNAME a răspuns:

Am uitat sa iti zic de rezistenta telefoanelor si de camera.
Camera la s4=13 mega i5=8 mega, iar camera la s4 nu e mai buna doar in privinta asta (camera are mult mai multe "jucarii" pe care le poti folosi in timp ce faci fotografii), iar la rezistenta lor... sunt cam la fel, orice telefon care ajunge cu ecranul de asfalt o sa aiba probleme dupa aceea... in si aici imi place sa cred ca s4 e mai rezistent, insa daca te uiti pe youtube la drop testuri (tipi care arunca telefoane pe jos daca nu stii ce inseamna) o sa vezi ca la unii s-a spart s4 fara ca iphonul sa pateasca ceva, la altii invers, deci conteaza foarte mult de tine, daca ai tu grija de telefon sau nu. I-ati s4 si cumpara o husa, asa daca il scapi o sa ai mai putine sanse sa se sparga dar cel mai bine ai grija de el! Sper ca te-am ajutatwinking

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......3_2233.php

Toate cele bune.

| Pricked a răspuns:

Eu am Nokia 1100 şi sunt extramulţumită de el.

| IwantANoriginalNAME a răspuns:

Pai amandoua telefoanele sunt foarte bune, mie imi place sa cred ca Samsung galaxy s4 e mai bun in toate privintele, camera e mai buna, bateria e mai buna, pe s4 ai DE 2 ORI mai multi RAM, s4 are 2 RAM fata de 1 al iPhonului, deci nu cred ca vei avea probleme cu niciun fel de aplicatii, bateria, la fel, e mai buna la s4 avand aproape de 2 ori mai multi miliamperi (mAh) dar s4 consuma ceva mai multa energie (de aia a avut nevoie de o baterie mai mare) deci la baterie sunt destul de asemanatoare, iar ca bonus... s4 il poti incarca wireless :D uite aici toate specificatiile telefonului unul langa altul http://www.phonearena.com/....../7597,7378