| edward145 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg Iphone 4s s-au Samsung galaxy s 2 sa fie durabil ..va rog sa-mi rasoundeti doar cei care au aceste telefoane cum se manifesta?

Răspuns Câştigător
| MHems a răspuns:

Bună! Deţin un iPhone 4S şi un Samsung Galaxy S II. Să fiu sinceră iPhone- ul îl folosesc foarte mult la muncă, Samsung- ul îl folosesc doar acasă când mă joc pe el sau ascult muzică etc. descarc aplicaţii şi alte prostii. Să începem să vorbim despre iPhone, telefonul este foarte bun şi foarte deştept. Te obişnuieşti uşor cu iOS dacă ai mai avut vreun produs Apple şi avea iOS, şi chiar dacă nu ai avut niciodată un produs Apple tot te obişnuieşti. Telefonul l-am cumpărat de când a fost lansat adică în 2011 şi observ că a rezistat 1 an fără nicio problemă, bineînţeles chiar dacă l-am folosit extrem de des l-am şi îngrijit şi mă refer că am avut folie de ecran la el carcase nenumărate şi dopuri anti-praf pentru jack, mufă etc. Îţi recomand un iPhone chiar dacă nu munceşti în exces, dar este un telefon foarte bun. Dar, chiar dacă vrei aşa de mult să îl cumperi nu lua iPhone Fake sau alte chinezării, deoarece acele produse nu sunt bune.Să trecem la Samsung Galaxy S II, este un telefon bun mai ales pentru adolescenţii din ziua de azi care vor o tehnologie nouă şi la modă. Android- ul se comportă bine se mişcă bine şi nu sunt împotriva telefonului deoarece îl iubesc atât de mult pe cum iubesc iPhone- ul. Deci eu îţi recomand iPhone 4S deoarece mi se pare mai practic mai uşor de folosit, după părerea mea. Alegerea îţi aparţine. Multă baftă, şi să-l deţii sănătos pe oricare dintre ele l-ai alege.

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Iphone 4s e mult mult mult mai durabil decat orice Samsung. Ii pui o folie si un bumper si peste 2, 3 ani zici ca ieri l-ai cumparat din magazin (sticla si metalul nu se uzeaza daca nu il scapi si fiinda are folie nici nu se zgarie). iOS-ul e foarte bun, stabil, sigur nu se blocheaza nu face probleme..are si limitarile lui nu poti instala jocuri piratate fara jailbreak dar nu vei lua virusi si totul se misca impecabil indiferent cate aplicatii ai deschise in bara de multitasking. Inca se vand iPhone 3gs din 2009, iPhone 4 din 2010 si tine cont ca suntem aproape in 2013. Imi luasem un i4 la inceputul anului, telefon cu 2 ani vechime si zici ca il luasem nou din magazin nu am avut nici o problema cu el. Dupa am trecut la 4s.dar daca tot optezi pentru un iPhone nou atunci ia-ti direct iPhone 5 maine il lanseaza in 2 saptamani ajunge in magazine. Va fi cam acelasi pret la care e Iphone 4s acum si 4s-ul se va ieftini pe la vreo 2400.

| Aneurysm a răspuns:

Am Samsung Galaxy SII. E chiar foarte cool, m-am obi§nuit repede cu el, îl folosesc §i pentru a apela lume, dar mã joc §i joc pe el. Dar se descarcã (,) cam repede, §i totu§i se încarcã repede (1-2 ore dacã-l las neîncetat). În schimb, portofelul tãu va comite un act de suicid, dupã ce îl cumperi. Al meu a fost 22 de milioane. Pretty expensive, din moment ce l-am luat dupã aparitia SIII-ului :/ iPhone-ul mi se pare cã se încarcã greu. Asta am vãzut la prieteni, eu n-am detinut vreodatã. Just helped you with SII...