| Daniel_Gabriel_1995 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un nou telefon.
Ca prima incarcare cat ar trebui sa-l tin?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu iti bate capul cu asta, nu se mai aplica acea regula la bateriile de la telefon acum big grin

Asa ca poti sa il incarci pana la 100%, si atat, este suficient.

Numai bine! ^_^

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

El se regleaza singur indiferent ca il tii o ora sau 5 zile.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu mai exista telefoane din 2017-2020 sa trebuiasca sa le tii prima oara la incarcat toata ziua. Bateriile au evoluat, acum au baterii lithium ion daca nu ma insel care nu necesita " prima incarcare"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 ani.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu conteaza cat il tii. Conteaza sa nu il lasi sa se descarce prea mult. Cand iti apare pe ecran sa conectezi incarcatorul, il bagi imediat la incarcat.

| SpEeD54454 a răspuns:

5 ani

| Benak19 a răspuns:

La prima incrcare, il bagi la 99% si il tii toata noaptea, asa o sa il ai 100% 5 zile, crede-mawinking