| Copiliţă a întrebat:

Vreau să-mi iau un telefon, dar nu știu ce model. Ce îmi recomandați?

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el si de ce buget dispui. Intotdeauna trebuie sa analizezi raportul pret-calitate.

| Copiliţă explică (pentru neutrino):

Se prelungeste un abonament la Vodafone. Nu vreau nici ceva de fite, ceva dragut dar nici sa fie un model vechi, potrivit :3. De asta nu am precizat, vreau sa aud fel de fel de pareri.

| kar1GaNNN a răspuns:

Samsung Galaxy S5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galaxy s5. Dar care e bugetul tau?

| Madayna a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau mi-as cumpara un Samsung S4.

| availablehandyman a răspuns:

Depinde in ce buget te incadrezi!
As putea sa iti Recomand
100-300 Ron: Allwiew S5
300-600 Ron: LG optimus Hub
600-900 Ron: HTC Desire
900-1200 Ron: Samsung Galaxy Grand 2
Peste 1500, Samsung Galaxy S III, Iphone 4!
Astea imi plac mie!

| feraryyy78 a răspuns:

Depinde de buget si de cunostintele tale in domeniul telefoanelor touch-screen. Daca ai un buget intre 300-500 de lei ai putea sa-ti achizitionezi un Samsung galaxy mini, iphone 3, LG l5-l6, Sony xperia miro, xperia mini pro; daca ai un buget intre 500-800 de lei ai putea sa iti achizitionezi un Nokia lumnia 800 (recomandat daca crezi ca te descurci pe meniul windows al Nokia), Samsung galaxy s2, iphone 4; Sony xperia s, t sau l; daca bugetul tau este cuprins intre 800-1200 lei ai putea incerca iphone 4s, Samsung galaxy s2 plus, Samsung galaxy s3 mini sau s4 mini, Sony xperia p, Allview x1 soul, iar daca bugetul tau depaseste 1200 lei ti-ai putea permite orice, dar eu iti recomand un Samsung galaxy s4 deoarece daca doresti aplicatii, muzica, poze si chestii asemanatoare eu zic ca este cel mai potrivit telefon. In prezent eu folosesc un galaxy s3 si sunt extrem de multumit de el, dar daca bugetul tau nu se ridica pana la acest telefon poti sa le incerci pe cele pe care ti-le-am zis, dar cele mai potrivite telefoane ar fi Samsung, din orice punct de vedere. Sper ca te-am ajutatwinking

| feraryyy78 a răspuns (pentru feraryyy78):

Si doresc sa mentionez si faptul ca pretul telefoanelor variaza in functie de magazine, la un pret foarte avantajos le gasesti la magazinele gsm si nu la operatorii de telefonie mobila (Orange, Vodafone etc.) deoarece aici preturile sunt foarte mari. Pe internet te sfatuiesc sa nu incerci deoarece nu sti ce poti sa primesti in colet!

| njohn a răspuns:

Allview p5

| Crouky a răspuns:

Allview P5 Quad sau Samsung Galaxy S3 sau S4, depinde de bugetul tau. Funda?

| KrisizZ a răspuns:

Lg G2

| 11190994 a răspuns:

Daca ai 14000 aica 14 milioan clar Huawei ascend p6 daca ai 1000 lei clar Samsung galaxy grand daca ai 7 mil clar LG optimus l7 sper ca te-am ajutat funda?

| crisscrisstienne a răspuns:

Iphone 5 s

| 008 a răspuns:

Lg L5