| skyper10 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un telefon si am de ales intre Samsung Galaxy Ace si Sony Xperia J. Pe care sa-l aleg?

6 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Sincer.daca as alege Ace dintre Ace si Xperia J, m-as da cu capul de toti peretii. AS FACE CEA MAI PROASTA ALEGERE. Inteleg Samsung-istii, si DA, mi se pare normal sa alegi un Samsung dintre un Samsung si un ZTE. Dar nu o sa aleg un telefon de 3 ori mai prost decat Alt telefon, la acelasi pret, doar pentru ca este SAMSUNG. Mai ales ca celalalt telefon NU este un ZTE, ci un SONY!
Avantajele sunt clare - J castiga detasat in fiecare categorie
Avantaje J :
Subtire
Ecran (4" vs 3.5")
Rezolutie (245PPI vs 165PPI)
Sony Mobile BRAVIA Engine
Memorie Interna (4GB vs 158MB)
RAM (512MB vs 278MB)
Camera Secundara (vs -)
Android (4.1.2 Jellybean vs 2.3 Gingerbread)
Procesor (1Ghz vs 800Mhz)
Baterie

Avantaje ACE :
Greutate
Card de 2GB Inclus

Sper ca ai facut decizia corecta!

| Ionait a răspuns:

Sony Xperia J (http://bit.ly/YYq4Y7) deoarece are un procesor cu 30% mai rapid decat SG Ace, cu 90% mai mult RAM, un ecran cu 20% mai mare.

Daca ai de gand sa-l cumperi pe cel recomandat de mine sau pur si simplu ai nevoie de consultanta, poti sa-mi dai un mesaj privat.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreixa a răspuns:

Eu zica sa iti iei Sony Xperia J deoarece ruleaza foarte bine jocurile, are un procesor mare, si toate aplicatiile merg super Recomand (am si eu Xperia J)

| Armadillox a răspuns:

Samsung galaxy ACE. Il am si sunt foarte multumit de el. IL RECOMAND

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Armadillox):

Macar te-ai uitat la Xperia J inainte, ca sa fii sigura ca nu recomanzi decizia gresita?