| Marinescu_Marius_1986 a întrebat:

Vreau sa stiu daca a comandat cineva telefoane sau tablete de pe vreun site din China. In cat timp va venit comanda prin curier rapid si daca ati platit taxe vamale?

1 răspuns:
| radummm a răspuns:

Ajunge destul de repede, dar nu asta este problema, taxele vamale sunt poate mai mari decat valoarea produsului si nu stii cat e taxa pana nu iti vine acasa sau pana nu mergi tu dupa ea, ar mai fi si plata livrarii in unele cazuri care are aceiasi valoare ca si produsul, in cel mai rau caz produsul poate fi trimis de vama inapoi si o sa ramaii fara bani. nu am avut probleme cand am cumparat produse a caror valoare era mica, cel mai bine ar fi sa discuti cu compania de la care vrei sa cumperi