| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa trec de pe Android pe iOS si am inteles ca atunci cand o sa il vand, nu il pot da pentru ca trebuie cu tot cu cont de iOS al meu. Ceva sfaturi? Nu stiu cum lucreaza iOS pentru ca nu am avut niciodata, doar Android. Nu ma luati cu nu te muta doar pentru ca nu iti place tie Apple. Ceva sfaturi, va rog!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Când vrei sa il vinzi ii scoți contul icloud de pe telefon.
Contul iți rămâne, nu trebuie sá il ștergi.

| Doja a răspuns:

Contul de itunes, ca si cel de Android/google, poate fi sters de pe dispozitiv. Tu poti sa sterg contul oricand dupa ce vinzi iphone-ul.

La Apple ai aplicatii mai lucrate, ai constructie mai de calitate, preturi exorbitante, politici de a face dispozitivele sa para mai proaste doar prin upgrade-uri la software, dar ai si cea mai buna criptare.

Daca te intereseaza securitatea datelor din telefonul tau, iOS este in acest moment cea mai buna varianta. Doar sa nu iti bagi amprenta / fata pentru unlock, pentru ca vor fi trimise la CIA.

| teemo2000 a răspuns:

De ce vrei sa treci? Daca te-ai obisnuit cu Android, mergi mai departe cu Android. Sunt telefoane foste bune pe Android. Poate chiar mai bune decat cele cu iOS.