| NowForYou000 a întrebat:

Vreau si eu un raspuns repede! Aveam telefonul spart, am cumpărat geamul si l-am pus singur. Telefonul a mers ok. Dar sa vedeti... era o folie mică care am crezut ca e pe dinafară, dar de fapt era pe dinăuntru. Si m-a mâncat pe mine sa scot folia aia astazi (aseara a mers ok telefonul). Am desfăcut ecranul de jos si am incercat sa trag folia. Folia a iesit, dar acum cand apes pe touchscreen simt un gol, adica se aude ca și cum as apasa pe un buton. Poate stiti ce zic... Nu are rost sa merg la service. Si acum cum fac? Il desfac din nou (capac, baterie, carcasă) si umblu la ecran? Dar nu pot distruge ecranul, nu? Spuneti-mi ca rog, cum fac?
P.S daca rezolv problema, dupa trebuie sa lipesc ecranul cu super glue, nu?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Super glue topeste plasticul si daca intra pe unde nu trebuie e gata.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

laughing Daca il lipesti cu super glue poti arunca telefonul.

| NowForYou000 explică (pentru Wr3nch):

De ce, afecteaza telefonul cu ceva?

| NowForYou000 explică (pentru Wr3nch):

Pai am pus deja un pic doar jos sub ecran. Telefonul vad ca merge. Nu o sa-l afecteze, nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru NowForYou000):

Super glue topeste plasticul si daca intra pe unde nu trebuie e gata.