| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Vreau un telefon din astea doua, dar nu stiu ce sa aleg
Ce îmi recomandați?
1) Huawei p8 lite 2 gb ram, 16 intern,octa 1, 2 ghz ( kirin 620), 5 inch
2) Samsung galaxy j5 (2015)
1,5 gb ram, 8 intern,quad 1, 2 ghz snapdragon 410, 5 inch
Unii spun că e Samsung,altii ca Huawei are specificații mai bune
Mă interesează care se descurca mai bn,fara lag si ma interesează și designul
Mulțumesc, raman dator cu o fundawinking

3 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Mergi pe Huawei. spatiu mai mult, octa core, mali450 care e putin mai buna decat adreno 306.Ai aici un benchmark intre cele 2 gpu
https://www.youtube.com/watch?v=KC2QN-NIrXQ

| Balantines a răspuns:

Huawei P8 Lite e mai bun, are o cameră am bună

| Lespadau_Paula_1995 a răspuns:

Eu una am Samsung J5 si ma inteleg foarte bine cu el. Partea buna e ca are bliț pe fata pentru o claritate perfecta seara la selfi. Samsung J5 este cel mai bun pentru poze iar de 1an de cand il am nici o problema nu am avut la el. Alegerea ta pana la urma.
BAFTA