| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un telefon nou, ex. iPhone 6... nu am toti banii si vreau prin rate sau orice modalitate, am incercat la eMag prin Cetelem dar nu merge mai mult de 24 luni si la un pret de 3600lei vor 230lei/luna. E prea mare dobanda si nu se merita, ce variante mai sunt? Va rog frumos cine stie. mai multe pareri. Oare se merita? ce sa fac?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? vrei sa iti faci rata mai mult de un an pentru un telefon doar ca sa ai iphone? e penibil.

| Goete a răspuns:

Daca se.merita sau nu asta tu stii. inainte de toate gandeste-te ce vrei sa faci cu un telefon, pentru ca sunt multe lucruri pe care le poti face deja cu un android de gama medie. Sau un Nokia lumia mai ieftin, ca si 530. Dar sunt si mai bune. (Oricum, in windows phone nu ai inca posibilitatile din Android.) Nu se va compara niciodata cu un iphone 6 dar tu pe cand platesti iphone-ul, ai in mana un telefon depasit deja... si poti incepe alta rata sa ai un alt top de gama.

| AdrianAdry a răspuns (pentru Goete):

Daca tot ai scris atat, nu stii si alte variante? 100 lei/luna sau maxim 150/luna timp de 2, 3 ani, si cand am mai mult dau. oricum am si o suma mica si nu vreau sa mai astept sa strang si sa apara altele si niciodata sa nu am ce vreau :3 sad

| Goete a răspuns:

In completare... e simplu sa faci praf un telefon fara sa vrei. Se rastoarna un pahar cu bere pe masa sau pur si simplu il scapi... dar trebuie sa platesti ratele mai departe. Oricum; nu gandi negativ si BAFTA

| AdrianAdry a răspuns:

Ma intereseaza mai mult daca sunt si alte variante cu dobanda mica. ex pe 3 ani sa platesti 1 mil/si ceva maxim.