| Leonis2014 a întrebat:

Vreau un tutorial de instalare android 4.4.2 pe un Samsung galaxy s3 gt i9300! Dau FUNDA celui mai bun raspuns!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La tutorialul ăla îi spune service de mai vrei telefon funcțional.Ce vezi pe google îs numa tâmpenii.Succes

| AlexL28 a răspuns:

Fraierii aia de Samsung nu au creeat un update oficial pentru S3 la 4.4.2, deci daca vrei KK, trebuie sa-ti bagi CyanogenMod, lucru pe care eu l-as face oricand daca as avea un telefon compatibil. Google it!

| LTAA a răspuns (pentru AlexL28):

Pentru ca fraierii aia de la Samsung lanseaza enspemii de modele si este firesc sa nu aiba timp sa le actualizeze pe toate (intervine si marketingul).
Daca s-ar apuca sa puna 4.4 pe toate modelele din 2013 pana acum, cand ar termina, ar lansa Google Android 9.2.

| sltlp a răspuns (pentru LTAA):

Totusi e bataie de joc. Sa vezi ca apar gunoaie peste 1 an de zile, cu hardware gen ca la galaxy s2, si care o sa ruleze android L. Totusi s3 era bine vandut, nu discutam de un telefon prost-vandut. Si inca se fabrica pe deasupra. Dar nu conteaza. neoficial, se rezolva.

| LTAA a răspuns (pentru sltlp):

Tinand cont, ca S3 era varful de gama in 2012, sa nu mai primesti actualizari dupa nici 2 ani, clar bataie de joc.

| sltlp a răspuns (pentru LTAA):

Temporar eu vad ca s3 se fabrica, si da, e bataie de joc. Asa a fost si cu s1, s2, si in general cu aproape orice producator. Aproape!
Uite la Samsung. i-a durut ceva sa dea pe galaxy s1 un android 4. x dar au lansat zeci de gunoaie gen http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_star_s5280-5314.php si ghici ce, are 4.1.2. Dar si la s2 e idem. La s3, tot asa. Si o sa faca mereu asa, si nu doar ei, ci in general. Singurele telfoane cu android care inca nu renunta la suport oficial decat cand hardware-ul e inferior, is cele de la Nexus sau google edition.