| Marijuanamr3 a întrebat:

1. Drogurile, pana si cel mai slab drog, este mai grav decat alcoolul in exces?
2.Imi place sa stau la calculator, sa vorbesc asa.Nu inteleg un lucru:toti se accepta intre ei,numai ca nu accepta drogatii, iar pe alte persoane care fura sunt acceptate. De ce?
3.Steroizii ucid? Daca da, in cati ani?
4. Un om de la tara care are 1.40 inaltimea e enervant si ma enerveaza mereu. Asculta manele din cate am vazut si e insuportabil. Se da mare ca e bataus, ce sa zic ...asa si ca se duce in cluburi si vede pe aceia cum se bat si acasa munceste asa si nu il suport si a zis ca nu suporta drogatii.Voi ce credeti? Adica cum sa fac sa nu il mai vad? Dupa liceu nu o sa-l mai vad ca o sa ma duc la un liceu bun iar el la unul slab.El ar putea fii interlop sau drogat? Si in plus el stie s amearga cu tractorul, cu masina si rade de mine ca nu stiu sa merg cu masina sau cu tractorul.Si imi e frica de el sa nu ma calce cu tractorul.
5. Am un prieten care a jucat fotbal si a luat droguri, jointuri dar parca s-a lasat si inainte cand lua a jucat.Cum se poate?

10 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

1. Drogurile usoare nu sunt mai periculoase decat alcoolul, sunt legale in tari precum Olanda si in unele state din America.
2. nu am inteles-o p-asta, de unde ideea ca "drogatii" sunt respinsi? daca se lauda cu asta o merita.
3. steroizii produc boli cardiace din care rezulta moartea, nu se stie in cati ani, depinde de organism.
4. Termina asta cu drogatii. drogatii sunt dependentii, cei care iau droguri usoare nu sunt drogati.
5. sub influenta marijuanei poti sa joci cat fotbal vrei tu...nu te omoara, nu te transforma.

| valentino52 a răspuns:

De la orice drog, oricat de usor ar fi vei fi tentat sa iei ceva mai tare. E indeajuns odata sa iei metaamfetamina si viata ti-ai distrus-o 100%.

| YellowSunshine a răspuns (pentru valentino52):

E clar ca nu stii ce vorbesti daca pui drogurile usoare si metamfetamina in aceeasi oala deci du-te si raspunde la alte intrebari.

| valentino52 a răspuns (pentru YellowSunshine):

Stai linistit ca stiu ce vorbesc. Stiu si o gramada care fumau H si marijuana, dupa au dat-o pe special si magazine si dupa metamfetaminawinking eu am vrut sa-i explic copilului asta un lucru ca a repetat de mai multe ori si in mai multe intrebari cum ca el vede ca drogurile nu afecteaza pe cand alcoolul si tigarile da.

| Theaxniz a răspuns:

Da tu te droghezi si da este mai grav decat alcoolul nu o spun din proprie experienta chiar urasc tigarile, bautura sau drogurile in fine tu nu trebuie sa spui ca ala o jucat fotbal si sa drogat tu trebuie sa iti impui ca nu ma iei droguri si te lasi daca nu ai vointa nu vad un viitor bun pentru tine

| Marijuanamr3 explică (pentru Theaxniz):

De ce nu voi avea un viitor bun? Adica daca iau chiar si cel mai slab drog peste 10 ani nu patesc nimic.

| Theaxniz a răspuns (pentru Marijuanamr3):

Mai bine stai in banca ta si nu te apuca nici de fumat nici de baut si nici de d rogat iti faci rau omule intelege si cel mai mic drog nu avea tentatia asta

| мızυκı a răspuns:

Deci tu te droghezi să înțeleg.

| Marijuanamr3 explică (pentru мızυκı):

Nu ma droghez ca eu sunt de la tara si aici nu avem droguri si nici anturajul nu il ai cu droguri dar sunt doar curios daca drogurile omoara si sunt mai nocive ca alcoolul si tigarile pentru ca din cate am vazut ba chiar tigarile si alcoolul te omoara si drogurile nu prea. Am cunostinte care au luat dar undeva aproape de oras jointuri marijuana cred si se simt bine nu au murit au in jur de 22 de ani.

| YellowSunshine a răspuns:

1: Alcoolu e printe cele mai periculoase droguri atat pentru cel ce consuma cat si pentru cei din jur.

2: Oamenii nu stiu ce e ala un "drogat".

3: Daca abuzezi, da.

4:Neinteresant

5: Jointuri=/= droguri cum am zis oamenii nu isi dau seama ce e ala drog de la care devii dependent si de la care incep sa iti cada dintii si parul, si care nu.

E trist ca toti se lasa spalati pe creier de televiziune si cred tot ce li se pune in fata.
Daca mai la protv se "dovedeste stintific" ca un **** de caine pe zi ajuta la nu stiu ce jumate din cei care vad asta o sa manance.

Marijuana(se pune in joint) a fost ilegalizata ca sa nu dea faliment toate firmele de antidepresive (care sunt mai daunatoare) firmele ce vand alcool.