| dsada a întrebat:

3 intrebari big grin

1 dc am o stare de nervi? nu ma enervat nimeni
2dc vrea tata sa ma duca la doctor ca nu mananc de 3 zile? el nu intelege ca nu mie foame (mananc dar doar un sandwis)
3oare dc ma enervez foarte repede? ma enervez si daca zice mama ce fac

Răspuns Câştigător
| mada12 a răspuns:

Sa vedem.

1)Incearca sa bei apa si sa stai linistita, dormi putin daca te simti mai bine.Se poate sa fi sensibila... poate e vreo criza nervoasa.

2)Hmm. sper ca stii ca nu e bine sa mananci doar atat. Tatl tau are tot dreptul sa fie ingrijorat. orice parinte ar fi.Incearca sa mananci putin mai mult.macar 3 sandwish-uri [dimineata, amiaza, seara]

3)hmm. poate fi o criza nervoasa.sau un inceput. Du-te la doctor. macar pentru un consult.

Baftaa!

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai o stare de irascibilitate asta e sigur. Poate trebuie să-ţi vină menstruaţia. Calmează-te, mergi şi fă o baie mai lungă, bea un ceai de muşeţel, sau orice ai prin casă şi încearcă să te linişteşti. Aşa îţi va reveni şi pofta de mâncare! Baftă!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru problema ca nu mananci de trei zile tatal tau are dreptate sa te duca la doctor.Prin lipsa de vitamine si minerale la care supui organismul tau prin infometare, ai dereglat echilibrul metabolic, de unde si starea de nervi! Mergi la medic! Te paste o anorexie! Care poate fi chiar mortala! Probabil ca te crezi grasa, desi nu esti! Lasa parintii sa te ajute.

| mihaibrasov a răspuns:

Din poze pari a fi la pubertate. Pubertatea si adolescenta sunt varste dificile... Cam asta e explicatia foarte pe scurt.

| PinkDea a răspuns:

Cand ai prea multa energie in corp incepi sa te enervezi si daca te atinge o muska... si tatal tau are dreptate sa te duka la doctor

P. s Daca vrei sa faci kura de slabire asta nu e o cale buna...

| piktor a răspuns:

Ar terbui sa mergi la psiholog eventual nu doctor

| Ganduri albe a răspuns:

Pai m-am uitat pe Hi5 tau si pari o fire care esti mereu nervoasa. Tatal tau vrea sa te duca la doctor pentru ca te iubeste si ii pasa de tine nu doar de meciurile de la TV. Si cauza nervilor tai nu poate fi spusa de noi atata timp cat nu te cunoastem.

| DianaAndra1 a răspuns:

Esti rebela?
Vrei sa scapi de toti? Vrei sa schimbi ceva? Sau poate esti doar stresata la maxim.Incearca sa te calmezi! Incearca sa te controlezi.
Inca ceva : poate ca vrei sa atragi atentia parintilor.Sau poate ca vrei sa fii in centrul atentiei peste tot happy. Te enervezi, zbieri si etc.
Fara suparare, e doar parerea mea.

| angel_5676 a răspuns:

Starea de nervi pe care o ai poate fi si din cauza nemancarii. Eu asa patesc. De mai mult ca sigur e din aceasta cauza.

| Johnnytheb3st a răspuns:

Hmm treaba cu nervii e doar o stare de spirit, o sa iti treaca
si eu eram la fel, aveam zile cand eram o bomba de nervii oricine orice zicea ma irita, ma enerva. O sa iti treaca
Bafta