| LORY a întrebat:

A citit cineva "Dune" de Frank Herbert? Despre ce e vorba? Merita citita/cumparata? (e maine la ziarul Adevarul)hee hee

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

A câştigat premiile Hugo şi Nebula, cele mai prestigioase premii ale literaturii SF din Statele Unite, a fost aclamat de critică şi iubit de cititori-e considerat cel mai bine vândut roman SF al tuturor timpurilor, e o carte grozavă şi am recitit-o de nenumarate ori, dar bineînţeles, daca nu eşti pasionat de SF, vorbele mele sunt în van...

| JesterRO a răspuns:

Au fost si serii de filme facute dupa cartile Dune. E science fiction si au avut parte de un succes modest. Eu zic ca merita daca esti pasionata de SF + ceva actiune.

| DrViorel a răspuns:

Da merita, este imbinare de realistic cu SF... Plus asa cum a mentionat si jester e si actiune de bun gust...

| danutzsan a răspuns:

Este un sf superb, merită mai ales dacă-ți place genul