| anonim_4396 a întrebat:

A fost cineva cazat anul asta la Mera Onix Jupiter? Tin cont de distantare, curatenie, mancare este ok? Ma gandeam ca fiind mai scump poate nu e asa mega aglomerat.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Intră pe Facebook pe grupu „am fost acolo" s-a vorbit destul despre hotelu ăsta și altele de la noi de pe litoral

| GabiDumitrescu a răspuns:

La banii aia mergi la 5 stele intr-o tara civilizata...

| Paula2018 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stiiiu, foarte adevarat. Din pacate, in conditile actuale nu vreau sa parasesc tara.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Paula2018):

Avind in vedere conditiile actuale, daca vrei sa fii in siguranta fie mergi cu cortul la munte, fie inchiriezi cu familia o cabana ceva. Litoralul romanesc e o mare infectie in mod normal. In conditiile astea... no f*&ing way, indiferent de buget si locatie!

| Paula2018 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Fiind mai scump, 1000 lei pe noapte, ma gandesc ca nu o sa fie mega aglomerat, dat fiind faptul ca au plaja privata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Paula2018):

Fiind mai scump, cresc sansele sa dai nas in nas cu bugetari jegosi care nu respecta nimic. Banii tai, distractia ta, dar nu as recomanda nimanui sa se ingramadeasca pe litoral anul asta, mai ales la noi. Prefer un low-cost in Norvegia decat ceva scump la noi. Platesti mai mult pe inconstienta romaneasca, nu primesti servicii pe masura...

| Paula2018 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Crede-ma ca as merge oricand afara, dar nu stiu cum se schimba legile, iar daca se impune izolare la intoarcere sotul nu poate sa stea atata timp. De aceea ma gandesc la ceva variante de aici, am decis sa mergem in timpul saptamanii si ma gandeam ca alegand varianta asta o sa fie mai ok. Multumesc oricum pentru sfaturi.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti incerca pe grupul acesta https://www.facebook.com/groups/246217052699082 Poate ai noroc de ceva recenzii despre hotel. Sincer, eu as renunta la mersul la mare anul acesta. Jupiter este si o statiune mica si o sa fie sigur aglomerat, dar faci cum crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu privire la mancare din ce stiu eu nu s-au redeschis restaurantele/ salile de mese, deci nu ai putea manca la hotel.

| Paula2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este all inclusiv. De asta ceream informatii doar de la cei care au fost cazati acolo happy

| Dandinelle a răspuns:

Vezi ce oferte au agentiile de turism. daca au si spre hotelul respectiv. Cunosc cativa omuleti la o agentie de turism in tara si stiu ca ce oferte dau ei sunt pentru hoteluri care sunt legal deschise, cu personal instruit pentru perioada asta. Multe agentii de turism cunoscute fac asta pentru ca nu vor sa-si manjeasca numele.

| Paula2018 a răspuns:

Am discutat cu cineva care este acolo in perioada asta si am rezolvat cu o agentie. Multumesc pentru sfaturi.

| Pantagruel a răspuns:

Ce distantare?
Mergeti oameni buni intr-o tara care stie ce inseamna turism.

| robertpopescu2005 a răspuns:

Bună am fost la hotelul respectiv acum un an si vreau sa iti spun că nu este de mai mult de 3 stele, all inclusive modest, băuturi diluate cu apă, deci nu iti recomand hotelul Mara Onix, dar in schimb iti recomand grupul Phoenicia din Mamaia, care are multe piscine si atmosfera este mult mai plăcută. Acolo all inclusive este mult mai variat si băuturile mult mai calitative, dar dacă ești un om extrem de modest și fără multe pretenții este OK si Mara Onix laughing P.S. stațiunea Jupiter este foarte bătrănească din punctul meu de vedere...