| zorialbi a întrebat:

A vazut cineva filmul Quo Vadis? Sau ati citit cartea? V-a placut?

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Quo Vadis? ( "Unde mergi? " sau " Incotro? "). Am citit cartea cu multi ani in urma, un roman istoric de o factura deosebita.

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Am citit cartea, filmul nu am apucat sa il vad... dar o sa o fac in curand. Cartea mi-a placut enorm love struck Merita citita love struck

| Klara a răspuns:

Bestiala cartea, si filmul ( cel polonez) day dreaming Dar intr-un fel si-au meritat-o crestinii

| moonY a răspuns:

da.da.interesant
recomand cartea

| anda1313 a răspuns:

Filmul (varianta poloneza) este superb. Merita vazut.

| ciumpalaku a răspuns:

Si una, si alta, dar filmul nu se ridica la nivelul cartii.Recomand cartea.

| curiosudemine a răspuns:

L-am vazut si e foarte fain ...sincer am si plans cand ii dadea la lei si cand a inceput un leu sa sfasie un copil...sadsad

| cascadorys a răspuns:

Super frumos... dar e mai faina cartea! Spor la citit!

| AnaM_5148 a răspuns:

Am citit cartea si consider ca este una dintre cele mai impresionante de acest gen. Povestea te captiveaza, iar autorul a reusit sa combine o poveste superba de dragoste cu descrierea unei perioade dramatice din istoria crestinismului. Merita sa o citesti si iti recomand ecranizarea romanului din anul 2001.

| puiubotzatu a răspuns:

Daca inca nu ai citit, ai ratat o carte de exceptie. Caut-o si citeste-o! Nu o sa-ti para rau! Vei vrea sa afli mai repede deznodamintul, si in acelasi timp, vei fi ofticata ca se termina cartea. E nemaiapomenita! Caut-o, si o sa-mi multumesti! Te pup!