| anonim_4396 a întrebat:

A vazut cineva vreo inmormantare al vreunui chinez? m-a intrebat si pe mine cineva si am raspuns ca nu.am intrebat si eu la randul meu alte persoane si am primit acelasi raspuns...concluzia ar fi ca se mananca intre ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fii cu bagare de seama in restaurantele alea, ca ei maninca pisici. Si avind in vedre ca la noi ciinii sint mai multi decit pisicile si gasesti la tot pasul ciini vagabonzi carora nu le-ar semnala nimeni disparitia... rolling on the floor

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cati chinezi cunosti tu ca sa te fi dus la inmormantarea unuia? Dar la nunta vreunui chinez ai fost?

| Krina a răspuns:

Http://translate.google.ro/....../translate

Nu am vazut, dar am citit.Citeste si tu!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Aveti glume in program la ora asta?!

| Ella_6365 a răspuns:

Chinezii au multe traditii, dar nu sa se manance intre ei laughing au si ei inmormantari, ca noi toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Concluzia ar fi ca nu ati participat nici unul la o inmormantare a unui chinez. Deci, concluzia ar fi ca nu stiti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nop, astia nu se inmorminteaza, ei se reincarneaza rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi o metoda .pe criza asta.la mama lor ii mananca vulturii plesuvi sau se incinereaza, vorba lu bro -astia nu mor .astia se reicarneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi pentru raspunsuri! binenteles ca era doar o varianta amuzanta, mersi celor care au inteles acest lucru si au raspuns ca atare! m-am gandit ca ar prinde bine sa mai si zambim...bro si zazu...sunteti de belea, mi-a placut de voi, sunteti tari! imi spunea sotul meu ca a mancat la un restaurant chinezesc o fripturica ciudata...si l-am tachinat o vreme pe chestia asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| Alinaga a răspuns:

Da am fost dar nu se practica peste tot aceleasi ritualuri depinde de regiune am sa ti spun cam ce se practica peste tot in primul rand nu se ingropa ci se ard si se tine mai mult de 3 zile acasa poti sa l ti si 8 zile spre exemplu si in aceste zile vine un fel de preot cum ar fi la noi doar ca preotul lor este imbrcata colorat si se tin multe ritualuri si rugaciuni si in fiecare zi se ardc niste bani falsi cum ar veni ca fumul care urca spre cer este simbolul banilor si mortul sa aiba pe lumera cealalta asa cum la noi se baga mortului in buzunar si v-as ruga sa nu mai vorbiti atatea chestii neadevarate despre chinezii! multumesc