| valentin233 a întrebat:

Ajuta la ceva Powerball-ul? Adica, antreneaza muschi antebratului, ii face mai puternici?

7 răspunsuri:
| Chris_Alex_1994 a răspuns:

Da si asta dar e si pentru stressbig grin

| Anonimus247nmn13 a răspuns:

Ba Pentru a face muschi la antebrat iti spun eu modalitate numai dc stai la bloc la oras nu pre ai cum sa faci acel tip de exercitiu de no sa tea nimeni la scanderberg dar iti trebuie rabdare. e un fel de exercitiu cu scripetele daca stii cei ala. ma gasesti la ID mess catalindur

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimus247nmn13):

Serios? nu te da nimeni la skandenberg daca tu ai antebrat tare?

si daca ala trage cu spate+umar+biceps+antebrat, crezi ca poti bloca 4 grupe de muschi ( dintre care una mare - spatele ) doar cu antebratul? rolling on the floor rolling on the floor

| Anonimus247nmn13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu unu am 13 ani si dau si pe cei cu 2 ani mai mari ca mine si am facut acel exercitiu doar 3 luni sa zic o data la 3-4 zile. apai daca ma tineam serios. si sa stii eu chiar vb serios inainte sa ma apuc de acel exercitiu eram o leguma. sunt sigur ca iti trebuie de toate dar eu vreau sa spun ca acel exercitiu ajuta foarte mult antebratul!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimus247nmn13):

Dar ar trebui sa spui si numele exercitiului. Probabil e ramat la scripete ( sau flexia incheieturii la scripete ) cu rolling thunder.

| Anonimus247nmn13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Faza e ca nu stiu cum se cheama dar varucul meu din clasa a 11-pea il da fara probleme pe unul de la oras cu 2 ani de sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimus247nmn13):

Pai sala nu are nicio treaba cu skandenbergul. Din contra, dupa cativa ani de sala devii mai slab la skandenberg, ca sala ( facuta ca pentru bodybuilding ) iti strica incheieturile.

p.s. : sa dea pe unu care face skandenberg de 2 ani, nu sala happy