| andrei1555 a întrebat:

Ajutati-ma! Am 10 ani da nu ma dati afara de pe site please! Sa revenim la subiect mama mea nu ma lasa sa imi instalez counter strike.Cum sa o conving? FUNDITA!

19 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Spune-i ca fiecare dintre noi are dreptul la cate o placere, si n-ar trebui sa ti-o inlature, n-are acest drept, cand, ea, ( aici poti folosi scuza daca fumeaza ) fumeaza, sau daca stii tu altceva, poti sa folosesti scuza respectiva.
Nu esti singura care se joaca pe astfel de jocuri si ar trebui sa accepte si sa inteleaga, ( aici va fi partea emotionanta, cand tu va trebui sa dramatizezi) daca chiar te iubeste si se gandeste la ce ti-ar placea tie, si la ce te-ar face pe tine fericita.

Doar o parere, dar eu scuza asta o folosesc in mare parte, si ce sa crezi? merge ca pe apa! ( desigur, cand sunt lucruri mai putin importante ) big grin

| cornculapte a răspuns:

laughingStai linistit, nimeni n-o sa te dea afara de pe site. In primul rand pentru ca nimeni nu are puterea sa faca asta, in afara de Raluca, administratorul TPU, si in al doilea rand pentru ca nu e restrictie de varsta pe site, deci nu exista nici un motiv pentru care ai putea fi dat afara, atata timp cat vorbesti decent.
Sa revenim la subiect. La 10 ani te bagi pe Counter... e cam aiurea. Noua generatie se duce de rapa. Dar ma rog, faci ce vrei, e viata ta. De ce trebuie sa stie mama ta ca iti instalezi CS? Sta langa tine cand te joci la calculator? Sau iti instaleaza ea jocurile? Mama mea abia stie ce e ala calculator, ce sa-si mai dea seama la ce il folosesc eu...

| cornculapte a răspuns:

Amuzant raspunsul tau si in acelasi timp mi se pare trist. Asta demonstreaza ca iti irosesti copilaria in fata calculatorului jucand jocuri de doi bani.
PS. Vezi ca se scrie 'cornculapte' nu 'cornUculapte'. Mai mergi pe la scoala si lasa CS-ul.

| cornculapte a răspuns:

Eu ce ziceam? D'oh!

Răspuns utilizator avertizat
| OanaG a răspuns:

Da trebuie sa stie ea ce joc joci? La urma urmei nu e asa periculos, dar totusi sa nu fii dependent de acest jochee hee

| Incubus a răspuns:

De ce?
ce are CS? spune-i ca daca nu cs atunci blood rain si in cazul asta o sa te lase (te poate ajuta si daca ii promiti ca nu o sa stai toata ziua la calc jucandute)

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Pai poti sa-l instalezi fara sa-i mai ceri voie si sa pui parola pe folder

| RoxiiSiAtat a răspuns:

@andrei1555 sunt programe pentru asa ceva

| fashionaddict a răspuns:

Bine face.

| rey a răspuns:

Nu o sa te dea nimeni afara de pe site macar ai recunoscut.
Dupa aparente pare ca este o mama fixista, la care nu merge alta metoda decat santajul.
rog-o frumos de vreo 2-3 ori apoi te isterizezi(plangi, tipi chestii din astea) si apoi stai extrem de mult pe afara si spui ca nu mai vii acasa daca nu te lasa sa instalezi counter-strike.
La mama ta se pare ca doar santajul functioneaza.
Daca nu va merge asa deoarece orice are marja de eroare dar pariez ca te va lasa la sistemul de operare Windows XP copiezi counter-strike-ul intr-un folder, dai click dreapa pe folder, proprietati si pui pe Hidde cand vrei sa in vezi deschizi my computer, de la tools pui sa iti arate si foldere ascunse adica hidden.
sau intr-un mic program, intr-un fisier poti copia conter-strike.

Succes, dar jocul ala iti va rapi extrem de mult timp si este total distrus si nefolositor.

| YukiMrM a răspuns:

Fugi de acasa si pe la 15 ani vino la mine ca am marfa beleawinking

n-am stiut ca Raluca e administratoru` big grin

| marius77 a răspuns:

Eu am 12 ani dar sa revenim a subiect iti zic eu ca e naspa counter-strike eu am avu CS source(dupa mine cel mai fain ) si nu mi-a prea placut.

| andrei1555 explică:

Cornuculapte vezi ca era sa ajung pe top15 la counter

| andrei1555 explică:

Counter strike 1. 6 vroiam sa zic

| andrei1555 explică:

Cornculapte ii viata mea.Si finest selection cum sa pun parola la folder?

| andrei1555 explică:

Vroiam sa zic cornculapte, fac ce vreau cu viata mea.

| andrei1555 explică:

Ce fel de programe?

| lca a răspuns:

Fugi de acasa