| CristinaCristinika123 a întrebat:

Ajutoorrrrrrrrrrrrrrrrr din greseala mi-am facut monitorul sa fie mare...adica toate se vad mare acum si nu-mi palce...cum pot sa-l >repar?. va rog frumossss

Răspuns Câştigător
| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Usurel baiete linisteste-te totu va fi bine! love struck Fii atent apasa ctrl si - si se va micsora daca apesi + se va mari. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu tot ce e mare este si bun laughing Vezi ca trebuie sa ai niste taste marcate cu sageti pe bordura monitorului. Regleaza de acolo marimea imaginii. Sau da-i un reset la Pc si intra pe "setings" la monitor si regleaza-l de acolo. Bafta! Sau, mai bine, ia legatura cu utilizatorul "nelul" de pe TPU (da-i un mesaj cu problema ta) si te rezolva urgent. "nelul" e meserias! Iti spun din proprie experienta pentru ca si mie mi-a dat niste rezolvari de nota 10 cu calculatorul. Bafta!

| Andrei07565486 a răspuns:

Click dreapta, propietati, settings, si alegi o dimensiune mai mica

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

Click dreapta pe desktop-> Properties-> Settings ->Screeen resolution

| addi90 a răspuns:

Deci, fii atent aici... iei un pahar cu apa si-l torni in el in timp ce functioneaza, in acest fel te vei alege cu un monitor nou, mult mai smceher sau... cu o mama de bataie, cum ti-e norocul laughing adios

| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Ms frumos :X

| DaniiWtf a răspuns:

Fi atenta. apas pe
Ctrl -
in avelasi timp.

| FartsMaker a răspuns:

Dai click dreapta:propietati:iti apare o fereastra si dai la setting:si jos iti apare screen rezolution si face resolutia mai mare sau ma mica

| Americanuu a răspuns:

Click dreapta, properties, settings

| Costyyysv a răspuns:

Schimba rezolutia. ce sistem de operare ai?
Windows?