| boooooring a întrebat:

Ajutor! Am umblat la rezolutia pc-ului si acum imi apare pe ecran: cannot display this video mode, change computer display input to 1440x900@60hz. Nu vad nimic pe ecran. Va rog ajutati-ma. Dau fundita. Intrebarea am pus-o-o de pe telefon.

Răspuns Câştigător
| badcommandorfilenamef1 a răspuns:

Daca nu vezi nimic pe monitor, nu ai cum sa schimbi rezolutia decat folosind un alt monitor, care merge si pe rezolutia care este setata acum pe PC-ul tau. Deci, daca nu ai pe-aproape, alt monitor, cel mai indicat ar fi sa mergi cu unitatea centrala la un magazin de calculatoare, unde iti poate rezolva problema; eventual poti cere si un sfat avizat, cum sa procedezi sa nu mai ajungi din nou in aceasta situatie.

4 răspunsuri:
| razvanz a răspuns:

Click dreapta pe Desktop>Properties>Settings>Screen Resolution(reglezi pe 1400x900)>OK

| April23 a răspuns:

Depinde ce Windows ai. eu am windows 7. Dai click dreapta pe desktop si dai pe Screen Resolution. Si de acolo setezi. Si la XP tot din click dreapta intri de undeva. cred ca la proprieties sau cam asa.

| April23 a răspuns:

Pai depinde ce Windows ai. Eu am windows 7. La asta dai pe desktop click dreapta si intri la screen resolution si setezi de acolo. Cred ca si la XP tot din click dreapta ajungi acolo. La xp cauta la proprieties sau aspect. Nu stiu exact.

| NowRelax a răspuns:

Intra in control panel si seteaza rezolutia corespunzatoare sau da-i restabilire sistem