| LaMLaMlaMa a întrebat:

AJUTOR! Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase la o petrecere in pijamale?

Răspuns Câştigător
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Asigura-o ca esti in siguranta acolo, si fa un deal cu ea, "daca ma lasi invat bine", "daca ma lasi fac curatenie in toata casa 1 saptamana", sau mai violente "daca nu ma lasi te ucid in somn" (glumesc) etc.

14 răspunsuri:
| SimonneBX a răspuns:

Eu am convins-o pe a mea cu motivul ca asa voi invata sa am grija de lucrurile mele sa nu mi le pierd. Ai putea sa-i zici ca tot e vara si vrei si tu sa te distrezi cu fetele (banuiesc ca ai incercat deja asta si nu a mers)
Incearca sa te tii scai de ea si fa promisiuni de genul ca iti vei face temele sau vei face curat si poate te va lasahappy
Succes!

| PetreConstanta a răspuns:

Asa vrei sa pleci de acasa?

| CautNume a răspuns:

Dc trebuie sa-ti dea ea aprobarea?

| LiveTheMoments a răspuns (pentru CautNume):

Pentru ca mama ei are grija de ea, si nu o lasa alandala oriunde.

| Zuzy244 a răspuns:

Ii zici ca o sa iti faci curat in camera ta de acum incolo si nu o sa mai lasi pe ea sa faca curat in camera ta sau ii zici cand o sa inceapa scoala ca o sa iei numai note bune si o s-o mandrestiwinking
SAU duci gunoiul faci curat in casa si cand o sa vada eu cred ca o sa te lase dau daca nici asta nu merge furisaza-telaughingGlumeamhappy
Daca nu merge nu mergesadImi pare rausad

| LaMLaMlaMa explică:

Nu vreau sa o santajez ca poate imi da una de dau cu capu de ciment si nu vreau

| AnNaa67 a răspuns:

Poi zii asa :
Mami...Te rog frumos promit ca te voi ajuta la toata treaba te rog frumos...Este singura data cand iti cer asta te rog.
Imi cer scuze pentru tot... Uite, acum voi face curat in camera mea.Si daca vrei si in camera ta.

| dianacool a răspuns:

Spune-i ca toate colegele sau prietenele tale merg si ai vrea si tu. Spune-i cat de frumos va fi.Sa nu ii fie frica, deoarece nu se va intampla nimic depinde ce varsta aveti poate se teme sa nu beti ceva alcool. Oricum bafta! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... ii spui asa happy!
Daca nu ma lasi la petrecere. nu o sa te mai ajut la nimic, nu o sa mai i`au note mari la scoala. o sa i`au decat 4, o sa chiulesc mereu. si o sa stau toata ziua sa zac!
Bafta!

| gabi1994 a răspuns:

Nu sh fa ceva pentru ea.

| TaniuTzzaTany a răspuns:

Curata si tu vase, mai fa treaba prin casa, nu mai cere bani in acea zi, fa ce iti spune ea si poartate frumos... funda?winking

| DeYuu_3913 a răspuns:

Pai in primul rand ce motive ar avea sa nu te lase? Doar e o petrecere in pijamale. Eu zic sa te tii toata ziua ca scaiul de ea, intr-un sfarsit se va en enerva, si pentru a scapa de tine iti va da voie sa te duciu laughing Crede-ma, merge happy

| cypry29 a răspuns:

Invito si pe mama ta

| Smileeeee a răspuns:

Fa curat in casa ajuto...si poate o sa te lase big grin