| Youxd a întrebat:

Am 13 ani. Ma dau cu bicicleta in km5 caut pe cineva sa se dea cu mine.

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te dadeai cu sania veneam.

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Mama ce amuzant esti mor

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Nu muri că mai ai de trait.

| Youxd explică (pentru darrio2007):

De ce sa traiesc intr-o lume unde sunt criticat pentru ca nu pun o virgula
Sincer, daca stau sa ma gandesc hai sa incepem razboiu ala de la virgula

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Inseamna ca nu vrei sa traiesti intr- o lume normală.

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Nu muri că nu are cine sa se mai dea cu bicicleta.
Of, abia scrii romaneste dar esti tare in gură.

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Multumesc, asta e o virtute pentru mine

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Poate ca *TU* deja nu traiesti intr-o lume normala

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Eu traiesc in aceasta lume „normala" de mult mai mult timp decat tine. Se pare ca limbajul strazii iti este mult mai atractiv. Dar, pe viitor, nu vei lucra pe strada si va trebui sa te readaptezi.

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Virtute? Gresesti enorm. Vei ajunge la o varsta cand nu vei mai gandi asa. Aici ma opresc, faci parte din generatia care crede ca le stie pe toate dar in fond nu stie mai nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa spui ca tu nu mergi cu bicicleta, te dai pe burta cu ea, sau cum?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ăstia inventează limba română.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Asa este.
Trist, foarte trist, ca nici sa se exprime nu sunt in stare.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar daca le spui ceva, imediat sar de fund in sus.
„Ce, bă, mă inveti tu sa vorbesc!"

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Nai ce sa faci si ai venit sa comentezi

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Sincer ai dreptate dar punete in pielea mea si mai gandeste-te plus ca stiu sa vorbesc limba romana si cu cratime dar cine sta sa le puna

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Nu o inventez asta e varianta de limba romana scrisa cu lene

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Deci nu ai iq destul de mare sa iti dai seama la ce ma refer?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Youxd):

Deci nu ai vocabular suficient de dezvoltat, ca a poti sa te exprimi corect?!

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Tipic multora.

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Vezi ca, in trecut, a izbucnit un razboi din lipsa unei virgule.

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Nu e cazul

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Vai cine vorbeste "ca a poti sa te exprimi"

| Mirel4412 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca te iei de copii de 13 ani ca spun "ma dau cu bicicleta" ai o frustrare proprie. Asta e limbajul "strazi", "ma dau".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mirel4412):

Asta nu-i frustrare proprie, ci incercare de educare, sa-i fortez sa-si foloseasca capusorul cand vorbesc, fiindca maine ajung adulti si habar nu au sa foloseasca termeni clari si corecti, pentru a se exprima.

| Youxd explică (pentru Mirel4412):

In sfardit cineva destul de destept sa inteleaga

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Auzi, nu ma subestima, stiu engleza si germana si am iesit pe locul doi in clasa asa ca mai gandeste-te.
Internetul si viata reala sunt diferite asa ca taci odata
Acum, daca mai ai ce zice chiar te rog sa imi raspunzi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Youxd):

Pacat ca nu stii romana, ca de ea ai nevoie in viata.

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Mai bine taci odata ca m-am saturat de tine greseste omul odata si dupa aia nici ca il mai lasi
Te tii de discutia asta ca scaiu asa ca taci doamne odata
La inceput era amuzant sa ma cert cu tine da dao in colo de treaba

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ai ce discuta cu el. Astia inventeaza limba romana dupa propriile reguli.
Că „asa e bine".

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai vrut sa spui,, sa plimbe alaturi de tine''
Prea putine detalii
Nu ai spus de unde esti. Daca eu sunt interesata, unde te gasesc?

| Youxd explică (pentru Fatamuntilor):

Deaia exista dm-uri

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Youxd):

Nu am inteles!
Deci, unde te gasesc?
PS. Daca vrei sa obtii informatia pe care o doresti, trebuie sa dai detalii corecte.

| Youxd explică (pentru Fatamuntilor):

Dm inseamna direct message adica imi trimiti mesaj in privat. Acum ai inteles, sau trebiue sa iau definitie de pe wikipedia

Răspuns utilizator avertizat