| Youxd a întrebat:

Am 13 ani. Ma dau cu bicicleta in km5 caut pe cineva sa se dea cu mine.

35 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa spui ca tu nu mergi cu bicicleta, te dai pe burta cu ea, sau cum?

| darrio2007 a răspuns:

Daca te dadeai cu sania veneam.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ăstia inventează limba română.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Asa este.
Trist, foarte trist, ca nici sa se exprime nu sunt in stare.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar daca le spui ceva, imediat sar de fund in sus.
„Ce, bă, mă inveti tu sa vorbesc!"

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai vrut sa spui,, sa plimbe alaturi de tine''
Prea putine detalii
Nu ai spus de unde esti. Daca eu sunt interesata, unde te gasesc?

| Youxd explică (pentru Fatamuntilor):

Deaia exista dm-uri

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Mama ce amuzant esti mor

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Nai ce sa faci si ai venit sa comentezi

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Sincer ai dreptate dar punete in pielea mea si mai gandeste-te plus ca stiu sa vorbesc limba romana si cu cratime dar cine sta sa le puna

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Nu o inventez asta e varianta de limba romana scrisa cu lene

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Deci nu ai iq destul de mare sa iti dai seama la ce ma refer?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Youxd):

Deci nu ai vocabular suficient de dezvoltat, ca a poti sa te exprimi corect?!

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Nu muri că mai ai de trait.

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Tipic multora.

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Vezi ca, in trecut, a izbucnit un razboi din lipsa unei virgule.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Youxd):

Nu am inteles!
Deci, unde te gasesc?
PS. Daca vrei sa obtii informatia pe care o doresti, trebuie sa dai detalii corecte.

| Youxd explică (pentru Fatamuntilor):

Dm inseamna direct message adica imi trimiti mesaj in privat. Acum ai inteles, sau trebiue sa iau definitie de pe wikipedia

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Nu e cazul

| Youxd explică (pentru darrio2007):

De ce sa traiesc intr-o lume unde sunt criticat pentru ca nu pun o virgula
Sincer, daca stau sa ma gandesc hai sa incepem razboiu ala de la virgula

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Vai cine vorbeste "ca a poti sa te exprimi"

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Inseamna ca nu vrei sa traiesti intr- o lume normală.

| darrio2007 a răspuns (pentru Youxd):

Nu muri că nu are cine sa se mai dea cu bicicleta.
Of, abia scrii romaneste dar esti tare in gură.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca te iei de copii de 13 ani ca spun "ma dau cu bicicleta" ai o frustrare proprie. Asta e limbajul "strazi", "ma dau".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mirel4412):

Asta nu-i frustrare proprie, ci incercare de educare, sa-i fortez sa-si foloseasca capusorul cand vorbesc, fiindca maine ajung adulti si habar nu au sa foloseasca termeni clari si corecti, pentru a se exprima.

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Multumesc, asta e o virtute pentru mine

| Youxd explică (pentru Mirel4412):

In sfardit cineva destul de destept sa inteleaga

| Youxd explică (pentru Violleta2022):

Auzi, nu ma subestima, stiu engleza si germana si am iesit pe locul doi in clasa asa ca mai gandeste-te.
Internetul si viata reala sunt diferite asa ca taci odata
Acum, daca mai ai ce zice chiar te rog sa imi raspunzi

| Youxd explică (pentru darrio2007):

Poate ca *TU* deja nu traiesti intr-o lume normala

| Violleta2022 a răspuns (pentru Youxd):

Pacat ca nu stii romana, ca de ea ai nevoie in viata.