| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma duc de la București la Timișoara cu avionul. Părinții mei ma așteaptă acolo. pot călători singur? Si de ce acte am nevoie?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La cererea expresa a parintilor poti calatori neinsotit --- vezi in link: https://www.tarom.ro/......otiti.html

| Man9ie83ieizjjwu a răspuns:

Pai in primul rand iti trebuie biletul de avion, eu zic ca ai nevoie de pasaport, buletin si cam atat o sa stai acolo la sala de asteptare si o sa strige Bucuresti-Timisoara si toti cei care se duc spre sala aia te duci si tu iti spune la ce numar e unde si tu te duci dai bagajele ai voi 10 kg, sa nu ai nimic metal daca ai le pui intr-o cutie si le vei prima dupa ce treci de senzor dupa dai biletul astepti iti da o foaie mica sau nu stiu bilet care scrie A(un nr) B(un nr) C(un nr) te vei duce cu un microbuz pana la avion si ii vei da aceea foaie la o doamna ala este nr scaunului si ea te va duce la acel loc si gata, funda big grin