| AnnaAnax a întrebat:

Am 17 ani, 1.57 si 41 de kg si as vrea sa ma apuc de basket. Mai exista sanse sa ma mai inalt sau incerc degeaba? Iar la faza cu ingrasatul, la sala te ingrasi sau slabesti? Ca eu vreau sa ma ingras, sa fac muschi happy

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Anna la fete cresterea se opreste la 18 ani,sportul nu te inalta asta tine de genetic si de alimentatie,daca vrei sa te ingrasi cu cap manci carne si faci cultirism vei pune muschi nu grasime asa vei puternica, sa stii ca din punct de verdere al evolutiei cultirismul e ceva ce atifacut de milioane de ani ati carat dua voi fructe, legume nu ati alergat dupa animale de aia prin alergare se pierde mai greu plus ca muschi te ajuta, faci apoi si karate, sala slabeste cardio nu culturismul si multa carne