| Florin199221 a întrebat:

Am achizitionat un laptop recent ce are 3gb memorie ram si as vrea sa imi pun 4gb (maxim), dar leptopul este sub garantie 2ani.
Asi vrea sa stiu daca imi mai adaug rami o sa pierd garantia? sau daca il duc direct la showroom-ul lor o sa-mi ramana garantia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca umbli la laptop o sa pierzi garantia, asa ca nu risca, cine stie, poate o sa ai nevoie de garantie. Numai bine!

| Minks a răspuns:

IxionJR: Nu il induce in eroare, e posibil sa aiba vreun sigiliu care daca e rupt se pierde si garantia.
Florin199221: Eu zic sa nu risti. Chiar ai avea nevoie de aia 4GB?

| Florin199221 explică:

S-ar putea sa am nevoie pentru ca voi lucra la facultate pe programe de tip CAD.

| ixionJR a răspuns:

Bineinteles ca o sa ramana garantia, si o sa ai si garantie la noua placa.