| BlackRaven45 a întrebat:

Am avut parte de destule proaste care se dadeau drept prietenele mele! Cum stiu cand cineva imi este prieten adevarat?

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cand ai cea mai mare nevoie de ajutor, sau sprijin de orice fel vei afla cine iti e prieten cu adevarat happy.

| Adrianetc a răspuns:

Prietenii adevarati te cauta, se intreaba de tine daca nu ai vorbit un timp cu ei. Ei vor sa petreaca mult timp cu tine, aveti multe in comun deci aveti subiecte de discutat :d.Prietenul accepta glumele tale, cateodata proaste si fara sens si nu se supara din orice.Ei sunt atenti in preajma ta, si vor sa iti asculte noile hobbyuri, noile probleme si neajunsuri sarind in ajutor fara cerere.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
NICIODATĂ nu poţi şti cine îţi este prieten cu adevărat. Prin faţă mulţi sunt drăguţi, numai lapte şi miere iar pe la spate te bârfesc de nu au aer.
Nu te mai încrede în oricine şi orice ai face nu le dezvălui toate secretele tale. Lasă-i să te cunoască atât cât le dai tu voie.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eh...prietenia este un fluture pe cae crezi ca l-ai prins,cand tu de fapt nici nu l-ai atins.
Prietenul la nevoie se cunoaste,un prieten adevarat e cu tine in orice moment al vietii,si la bine si la rau, nu te minte, nu te tradeaza, in ziua de azi, o prietenie adevarata e o floare rara.
Te pup!

| Azurry a răspuns:

Niciodată nu o să ştii cine îţi este prieten adevărat sau nu ^_^ Pentru că toate fetele se iau de cele mai populare, pe prietenele vechi le bârfesc, doar asta ştiu să facă fetele din zilele de astăzi. Singura prietenă adevărată este mama ta, eventual şi sora.