| IneedYouAlotBabe a întrebat:

Am avut un vis și n-am chef să fiu luat la mișto, să credeți că sunt vreun stitios sau un ciudat e doar un simplu vis mai ciudat dar am auzit că unele vise înseamnă cate cv... Well, "să zic că eram la un hotel era vreo 2 noaptea și mă trezisem că am auzit niste uși care tot de deschideau așa că m.am uitat lângă mine in pat și prietena mea nu mai era lângă mine, am ieșit din apartament să o caut nu știu dc aveam impresia că e pe afara iar când eram pe holuri sau când eram pe scări aveam un sentiment straniu, era intuneric, holurile păreau mai lungi mă simțeam că intr.un film de groaza singur pe pe scări parca nu era mult sa îmi sară ceva in fata dar nu s-a întâmplat nimic și am ieșit afară pe ușa din spate unde era un parc mic, cerul nu era normal era înstelat liniștitor cum poți vedea in imaginile după net cu galaxii și puteam auzii fiecare greeri cântând, vântul cum sufla eram parca pe altă lume nici nu îmi mai stătea mintea că am ieșit din coșmarul ăla de hotel si o văd pe ea pe o banca uitandu-se la stele mă duc la ea mă așez și eu o mângâi pe obraji și cred că știți de aici..." Deci puteți să îmi spuneti ce înseamnă? E doar un simplu vis nu cred că merită luat la mișto.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce inseamna stitios?
2. Ai visat ca f.ti. Ce ti se pare ca e ciudat la visul asta?

Interpretarea viselor se poate face doar prin prisma intamplarilor, trairilor si sentimentelor persoanei care le are. Deci tu esti cel mai in masura sa iti analizezi visul in cazul in care crezi ca are un inteles mai profund. Daca vrei analiza pe text, spune-ne si continuare, ca sa avem varianta intreaga si originala si facem analiza pe text, dar asta nu inseamna ca ceea ce iti vom spune noi va avea vreo treaba cu motivul pentru care ai avut visul. Mai degraba ar avea legatura cu motive care ne-ar putea oferi noua un vis asemanator.

| IneedYouAlotBabe explică (pentru anonim_4396):

Visul a fost mai ciudat pentru că din momentul in care mă simțeam urmărit, aveam tendința să fug de cineva pe niște holuri întunecate am ajung in mai puțin de câteva secunde in faza de. a mă simți parca am trecut de tot și totul era atât de frumos. Visul întreg cu detalii dacă vrei să îl știi mai scriu un răspuns.

| IneedYouAlotBabe explică (pentru anonim_4396):

"Eram in pat dormind că naiba de bine (presupun că era 2 noaptea) iar ușor ușor mă trezesc pentru că începusem să aud zgomote in apartament, îmi era puțin teama pentru că de auzeau ușile de la intrare cum erau deschise apoi închise și m-am gândit să o trezesc pe prietena mea sa o întreb dacă și ea aude zgomote. M-am uitat lângă mine in pat și nu era acolo unde știam că doarme, imediat mi.a sărit gândul că ea s-a trezit și am vrut sa o caut le afara (nu știu dc am vrut asta da pur și simplu așa a fost visul) am deschis ușa la apartament ușor cat am ieșit pe hol și începusem să merg încet să nu fac gălăgie dar era o liniște de mormânt, un intunerit neobișnuit fara nici macar un pic de lumina, din mersul acela încet mă simțeam precum era cineva in spatele meu am mers din ce in ce mai repede până mi.am dat seama că alerg pe holuri, pe scări dar nu știu de cine și de ce alergam dar îmi era frica că de moarte să mă opresc. Într-un final am ajuns la ușă am deschiși in viteza și am iesit pe ea, direct într-un parc mai mic din spatele blocului cu un mic trotuar să spun așa și bănci pe lângă el (erau maxim 3 baci pe partile laterale ale trotuarului pentru că era un parc mai mic) era plin de verdeață, pomi verzi, era răcoare auzeam greeri cum canta e genul că o seara de vara linistita dar mă uit spre cer sa observ ceva diferit că nu exista luna pe cer și nu vedeam nu numai stele era și pe cer un fel de ceata violet împânzit de stele dar era atât de frumos și liniștitor (nu știu cu să explic asta dar puteți căuta pe google imagini "galaxy sky"). Mă uit ceva momente prin parc cat ascult greeri și o văd pe prietena mea stand pe banca din mijloc îmbrăcată în pijamalele cu care a dormit și un halat de baie alb peste... stătea cu mâinile în sân de frig și se uita la cerul plin de stele, mă duc lângă ea mă așez (deparca nici nu mă vedea) apoi întoarce privirea către mine, eu mă apropii de ea o mângâi pe obraji încet și o sărut." Nu imi amintesc nimic altceva pentru ca m.am trezit, nu știu dc eram acolo, nu știu ce hotel era pentru că eu stau la casa mea la fel și prietena meaa casa ei dar ne întâlnim foarte rar sau mai ales de ce visul într-un coșmar a devenit ceva din care nu mai voiam să mă trezesc.

| IneedYouAlotBabe explică (pentru IneedYouAlotBabe):

Scuze pentru greșelile de ortografie dar tastatura mă corecteaza, scriu corect dar tastatura îmi schimba cuvintele