| jocuri888 a întrebat:

Am facut si eu un site de jocuri online si vreau sa va cer o parere si sfaturi
adresa este www.jocuri888.info
Daca aveti sugestii va rog sa mi le impartiti ( dau si fundita:)) ) multumesc
Si ce parere aveti despre aceasta pagina http://jocuri888.info/afla-ce-gandesti/ este prea mult pentru un site de jocuri pentru copii sau este distractiv?(sa o scot sau e ok?)

Răspuns Câştigător
| Andreiuk_9260 a răspuns:

Nu pot sa cred ca ai scot 6 cecuri cu siteul asta.Nu ma intelege gresit. Nu ca nu ar fi bun dar sunt deja "fumate". Eu nu am zis ca nu scoti. De scos scoti, dar o suma infima. Da, scriptul AV este o panarama dar are un design bunisor si este mai user-friendly. Indexarea este mai rapida dar iarasi infima. De ce zic asta? Ai dreptate. Se indexeaza mai repede dar daca este hostat pe wordpress sau blogger. D. p. d. v SEO, sa stii ca jocuri.ro axat pe Romania are mai mult success in cautari decat jocury.info. Wordpress este pentru orice dar ma refeream la cat de user-friendly este pentru un jucator AV Arcade Nu te supara...asta e ceea ce cred. Oricum, este de apreciat daca ai facut designul de la 0. Dar nu cred ca din asta poti scoate destui bani. (din adsense pe siteuri de joculete).
Trebuie updatat zilnic si in fiecare post pune cuvantul jocuri. Ai sa vezi diferenta.

6 răspunsuri:
| blablablalba a răspuns:

Fundalul e prea roz...incerca sa pui o poza in care scrie jocuri888 si
bara aia cu kim e prea goala incearca sa mai pui niste personaje.winking

| jocuri888 explică:

@Andreiuk
Apreciez sfaturiile tale
Dar o sa incep cu "Oricum daca l-ai facut pentru reclama adsense ca sa scoti bani, putine sanse."
Pana acum am scos 6 cecuri de la adsense(120-150 $ fiecare)
trecem la urmatoarea "Platforma wordpress nu este cea indicata pentru siteurile de jocuri."
Word press e recomadata pentru orice deoarece indexarea google se face la secunda(Pot sa il transform intr-o secunda intr-o arcada de jocuri dar l am lasat fara imagini la jocuri deoarece vreau sa fie mai original si pentru ca pe site postez si povesti audio pentru copii si multe altele)
Designul e facut de la 0 de mine si cred ca asa arata cel mai bine pentru un copil nu cred ca are rost sa bagam profesionalism in design flashuri si alte tampeniitongue
Apropo av arcade e cel mai prost script pentru jocuri e ceva free si nu as recomanda la nimeni(in schimb as recomanda gss si onarcade astea doua le am folosit )
la partea cu domeniul pot sa am si jocuri.ro daca nu ai continut tot degeabahappy
sa ti dau un exemplu jocury.info 4000 de vizite pe zi
Daca mai poti sa mi dai sfaturi putin mai utile despre continut multumesc

| jocuri888 explică:

Update laughing
Am schimbat backgroundul al pus albastru
Am mai adaugat un text pe "bara aia cu kim" laughing adica pe header ma rog asta nu-i important tongue
Andrei ai dreptate din asta nu am scos nici un cec acum 2 ani am avut jocuri-bune.net aveam si eu vreo 1000 zilnic aveam si page rank 4 si erea perioada cand google platea bine asa ca din ala am stors si eu cat am pututbig grin da mi un mesaj cu idul tau

| Andreiuk_9260 a răspuns:

Platforma wordpress nu este cea indicata pentru siteurile de jocuri. Designul nu este profesional, din nou, domeniul. info nu arata profesionalismul, culoareaz de background "roz" nu mi se pare potrivita. Si din nou iti sugerez sa folosesti un script gen AV Arcade sau cum se chema. Banuiesc ca ai gazduire si acces CPanel, deci nu iti va fi greu sa il faci din nou. Oricum daca l-ai facut pentru reclama adsense ca sa scoti bani, putine sanse. Deja e arhi-plin internetul de siteuri de genul. Bafta cu siteul si daca vrei pareri bune, nu ezita sa ma cauti!

| Andreiuk_9260 a răspuns:

ID-ul meu este Kuierdna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie daca a facut el siteul... eu nu cred.